W hicie NHL Blackhawks pokonali Sharks

Duże emocje towarzyszyły spotkaniu dwóch najlepszych zespołów ligi NHL, do jakiego doszło w Shark Tank w San Jose. Hokeiści Sharks przegrali po dogrywce z Chicago Blackhawks 3:4, ale utrzymali prowadzenie w gronie 30 klubów.

Jeden punkt, który "Rekiny" wywalczyły w czwartek, pozwolił im powiększyć dorobek do 79 pkt. O jeden wyprzedzają zespół z Chicago.

Zwycięstwo ekipie "Czarnych Jastrzębi" zapewnił po upływie minuty i 37 sekund dogrywki Troy Brouwer. Wcześniej trafił też w pierwszej tercji, w której oprócz niego na listę strzelców wpisali się także jego koledzy z zespołu Dustin Byfuglien i Andrew Ladd.

Natomiast gospodarze zdobywali po jednym golu w każdej z części gry, przy czym w pierwszej i drugiej krążek do bramki rywali skierował Joe Pavelski, a w trzeciej wyrównał Manny Malhotra.

W Pittsburghu miejscowi Penguins przegrali 1:4 z Ottawa Senators, chociaż mecz ten obrońcy Pucharu Stanleya rozpoczęli od prowadzenia 1:0, po golu Jewgienija Małkina w drugiej minucie. To był jedyny błąd Briana Elliota, który w sumie powstrzymał 30 ataków "Pingwinów".

Ósme z rzędu zwycięstwo w lidze "Senatorom" zapewnili Mike Fisher, Chris Kelly, Jason Spezza i Nick Foligno.

W Columbus Anze Kopitar z Los Angeles Kings zdobył 100. i 101. gola w karierze, przyczyniając się do wyjazdowego zwycięstwa swojego zespołu 4:1 nad Blue Jackets. "Królowie" wygrali czwarty z rzędu mecz w NHL, a piąty kolejny na lodowiskach rywali.

Kings prowadzili już 4:0, po golach Matta Greene'a, Ryana Smytha i dwóch Kopitara, natomiast "Niebieskie Koszule" odpowiedziały tylko trafieniem Antoine'a Vermette'a w trzeciej tercji.

Hokeiści Edmonton Oilers ponieśli 12. porażkę z rzędu, przegrywając we własnej hali 1:2 z St. Louis Blues. "Nafciarzy" pogrążyły celne strzały Erica Brewera i Alexandra Steena, który ustalił wynik meczu w trzeciej tercji. Wcześniej gola dla gospodarzy, na 1:0, zdobył Dustin Penner.