Vegas Golden Knights z czwartym zwycięstwem z rzędu

Hokeiści Vegas Golden Knights nie zwalniają tempa. We wtorek debiutant w NHL pokonał na własnym lodowisku Chicago Blackhawks 4-2.

To było czwarte zwycięstwo z rzędu "Złotych Rycerzy", a siódme w tym sezonie, co z 14 punktami daje im drugie miejsce w Konferencji Zachodniej.

29 obron dla ekipy z Vegas zaliczył Oscar Dansk, który rozgrywał pierwszy mecz jako podstawowy bramkarz. Kontuzjowani są bowiem - Marc-Andre Fleury i Malcolm Subban.

John Tavares (New York Islanders) i Matt Nieto (Colorado Avalanche) zdobyli po trzy bramki we wtorkowych meczach. Nowojorscy hokeiści wygrali z Arizona Coyotes 5-3, a zespół Avalanche pokonał Dallas Stars również 5-3.

27-letni Tavares wpisał się na listę strzelców w 24., 35., 53. minucie i to był jego siódmy hat-trick w karierze. Dwa lata młodszy Nieto po raz pierwszy uzyskał trzy gole w jednym spotkaniu. Trafiał do siatki w 14., 23. oraz 60. minucie.

Ekipa Islanders przegrywała po pierwszej tercji 0-1, ale w drugiej wyszła na prowadzenie po trafieniach Tavaresa. Przy stanie 3-3 ten zawodnik znów pokonał bramkarza rywali. W drugim opisywanym spotkaniu sytuacja była podobna - goście wygrywali 1:0, lecz wtedy dwie bramki strzelił Nieto. Po 30 sekundach gracze Stars doprowadzili do remisu 2-2, jednak później skuteczniejsi byli hokeiści Colorado.

"Wyspiarze" z Nowego Jorku z dorobkiem 11 punktów zajmują szóste miejsce w Konferencji Wschodniej, z kolei drużyna Colorado Avalanche jest na tej samej pozycji na Zachodzie (10 pkt).

Mistrzowie ligi w dwóch poprzednich sezonach Pittsburgh Penguins u siebie zwyciężyli Edmonton Oilers 2-1. Autorem decydującego gola był Phil Kessel w 42. sekundzie dogrywki. To jego 299. bramka w karierze.

Najlepszym obecnie klubem w rozgrywkach jest Tampa Bay Lightning - 17 pkt. We wtorek na wyjeździe pokonała Carolina Hurricanes 5-1. Bramkę i asystę zanotował Tyler Johnson.

Takim samym rezultatem zakończyła się konfrontacja Montreal Canadiens z Florida Panthers. Kanadyjski zespół przegrywał 0-1, ale w kwadrans, między 37. a 52. minutą, strzelił pięć goli. Przełomowa okazała się końcówka drugiej tercji, kiedy "Pantery" straciły trzy bramki w 95 sekund.

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

Buffalo Sabres - Detroit Red Wings       1-0

New York Islanders - Arizona Coyotes     5-3

Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks      2-6

Pittsburgh Penguins - Edmonton Oilers    2-1 (po dogrywce)

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1-5

Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks 4-2

Ottawa Senators - Los Angeles Kings      2-3 (po karnych)

Nashville Predators - Calgary Flames     2-3 (po karnych)

3.Colorado Avalanche127161-4825
4.Minnesota Wild127162-5425