Reklama

Reklama

Ukaże się autobiografia zmarłego hokeisty

Bob Probert, były hokeista ligi NHL, zmarł 5 lipca w wieku 45 lat w wyniku zaawansowanej choroby wieńcowej i zatrzymania pracy serca. Przed śmiercią zdołał jednak ukończyć autobiografię, która 26 października powinna trafić do sprzedaży.

Znajdą się w niej nie tylko jego wspominki z lodowisk, ale i szerokie opisy prywatnego życia, w tym problemów z alkoholem i narkotykami. Współautorką książki jest Kristie McLellan, z którą się spotkał na dzień przed śmiercią.

Kanadyjski hokeista był jednym z najbardziej walecznych i nieustępliwych zawodników w NHL, w której grał w latach 1982-2002. Pierwsze dziewięć sezonów spędził w Detroit Red Wings, a siedem następnych w Chicago Blackhawks. Do dziś jest sklasyfikowany na piątym miejscu listy wszech czasów jeśli chodzi o liczbę minut spędzonych na ławce kar - 3300 min.

Reklama

W sumie rozegrał 935 meczów, w których zdobył 384 punkty, w tym 163 gole i 221 asyst. W fazie play off wystąpił w 81 spotkaniach uzyskując 48 pkt, z czego 16 to bramki, a 32 to podania. Odnotował też 274 minuty kar.

W 1989 roku Probert został przez władze ligi zawieszony na kilka miesięcy po tym, jak policja aresztowała go za posiadanie kokainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje