Reklama

Reklama

Trzy bramki Barzala dla Islanders w meczu z Maple Leafs

Ojcem sukcesu New York Islanders w wyjazdowym meczu NHL z Toronto Maple Leafs 4-0 był Matthew Barzal, który popisał się klasycznym hat-trickiem. To dwudziesta wygrana "Wyspiarzy", którzy zajmują czwarte miejsce w Metropolitan Division.

Barzal posłał krążek do bramki "Klonowych Liści" w drugiej tercji (23., 25. i 31. min), a gości na prowadzenie wyprowadził w dziesiątej minucie Valtteri Filpulla.

Reklama

Nowojorczycy z 44 punktami tracą do liderów dywizji - Washington Capitals - siedem pkt.

Po raz piąty z rzędu meczu nie wygrali Edmonton Oilers. "Nafciarze" ulegli na własnym lodowisku San Jose Sharks 4-7. Niepowodzenie zepchnęło ich na jedenaste miejsce w Konferencji Zachodniej. Po dwa gole strzelili: dla gospodarzy Connor McDavid, natomiast dla gości Logan Couture i Melker Karlsson.

Także jedenaście goli widzowie obejrzeli na Florydzie, gdzie najlepszy zespół rozgrywek hokeiści Tampa Bay Lightning - 62 punkty - zwyciężyli Montreal Canadiens 6:5. Po dwie bramki zaliczyli Adam Erne (Lightning) oraz Andrew Shaw (Canadiens).

W sumie w sobotnich meczach dziesięciu graczy strzeliło po dwa gole.

Serię wygranych do pięciu podwyższyli Penguins. W sobotę pokonali na wyjeździe St. Louis Blues 6-1. Jedną bramkę zdobył dla nich Sidney Crosby i popisał się trzema asystami, podobnie jak Kris Letang.

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele znajduje się Nikita Kucerow (Tampa Bay Lightning). Ma 63 punkty, za 18 bramek i 45 asyst. Drugiego Mikko Rantanena wyprzedza o dwa punkty (17+44), a Nathana MacKinnona - obaj Colorado Avalanche o pięć (23+35). Wszyscy rozegrali po 39 spotkań.

Liderem klasyfikacji strzelców jest Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) - 29 goli. Drugą pozycję zajmują Jeff Skinner (Buffalo Sabres) oraz John Tavares (Toronto Maple Leafs) po 26.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes    2-0

Winnipeg Jets - Minnesota Wild             1-3

Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights   1-4

Edmonton Oilers - San Jose Sharks          4-7 

Buffalo Sabres - Boston Bruins             2-3   (po dogr.)

Toronto Maple Leafs - New York Islanders   0-4 

Ottawa Senators - Washington Capitals      2-3 

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens   6-5

Florida Panthers - Philadelphia Flyers     2-1

St. Louis Blues - Pittsburgh Penguins      1-6 

Nashville Predators - New York Rangers     3-4 

Dallas Stars - Detroit Red Wings           5-1

Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks    2-3   (po dogr.)

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes            4-5   (po dogr.)

Calgary Flames - Vancouver Canucks         2-3   (po dogr.)

Tabele NHL

East Division
1.Boston Bruins1132513624
2.Washington Capitals953586021
3.New York Islanders963444321
4.Philadelphia Flyers843515119
5.Pittsburgh Penguins961515319
6.New York Rangers673404215
7.New Jersey Devils652363714
8.Buffalo Sabres582374612
West Division
1.Vegas Golden Knights1141483423
2.St. Louis Blues1072595922
3.Colorado Avalanche951443219
4.Los Angeles Kings863544819
5.Arizona Coyotes873485219
6.Minnesota Wild960443818
7.San Jose Sharks782476416
8.Anaheim Ducks6103375415
North Division
1.Toronto Maple Leafs1442725430
2.Edmonton Oilers1280726224
3.Winnipeg Jets1161614923
4.Montreal Canadiens953574721
5.Calgary Flames991505419
6.Vancouver Canucks8122657818
7.Ottawa Senators5141478011
Central Division
1.Florida Panthers1232594826
2.Carolina Hurricanes1241644725
3.Tampa Bay Lightning1141583823
4.Chicago Blackhawks964555622
5.Columbus Blue Jackets874556420
6.Dallas Stars544413714
7.Nashville Predators7100405714
8.Detroit Red Wings5123396413

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje