Reklama

Reklama

Trzy bramki Barzala dla Islanders w meczu z Maple Leafs

Ojcem sukcesu New York Islanders w wyjazdowym meczu NHL z Toronto Maple Leafs 4-0 był Matthew Barzal, który popisał się klasycznym hat-trickiem. To dwudziesta wygrana "Wyspiarzy", którzy zajmują czwarte miejsce w Metropolitan Division.

Barzal posłał krążek do bramki "Klonowych Liści" w drugiej tercji (23., 25. i 31. min), a gości na prowadzenie wyprowadził w dziesiątej minucie Valtteri Filpulla.

Reklama

Nowojorczycy z 44 punktami tracą do liderów dywizji - Washington Capitals - siedem pkt.

Po raz piąty z rzędu meczu nie wygrali Edmonton Oilers. "Nafciarze" ulegli na własnym lodowisku San Jose Sharks 4-7. Niepowodzenie zepchnęło ich na jedenaste miejsce w Konferencji Zachodniej. Po dwa gole strzelili: dla gospodarzy Connor McDavid, natomiast dla gości Logan Couture i Melker Karlsson.

Także jedenaście goli widzowie obejrzeli na Florydzie, gdzie najlepszy zespół rozgrywek hokeiści Tampa Bay Lightning - 62 punkty - zwyciężyli Montreal Canadiens 6:5. Po dwie bramki zaliczyli Adam Erne (Lightning) oraz Andrew Shaw (Canadiens).

W sumie w sobotnich meczach dziesięciu graczy strzeliło po dwa gole.

Serię wygranych do pięciu podwyższyli Penguins. W sobotę pokonali na wyjeździe St. Louis Blues 6-1. Jedną bramkę zdobył dla nich Sidney Crosby i popisał się trzema asystami, podobnie jak Kris Letang.

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele znajduje się Nikita Kucerow (Tampa Bay Lightning). Ma 63 punkty, za 18 bramek i 45 asyst. Drugiego Mikko Rantanena wyprzedza o dwa punkty (17+44), a Nathana MacKinnona - obaj Colorado Avalanche o pięć (23+35). Wszyscy rozegrali po 39 spotkań.

Liderem klasyfikacji strzelców jest Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) - 29 goli. Drugą pozycję zajmują Jeff Skinner (Buffalo Sabres) oraz John Tavares (Toronto Maple Leafs) po 26.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes    2-0

Winnipeg Jets - Minnesota Wild             1-3

Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights   1-4

Edmonton Oilers - San Jose Sharks          4-7 

Buffalo Sabres - Boston Bruins             2-3   (po dogr.)

Toronto Maple Leafs - New York Islanders   0-4 

Ottawa Senators - Washington Capitals      2-3 

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens   6-5

Florida Panthers - Philadelphia Flyers     2-1

St. Louis Blues - Pittsburgh Penguins      1-6 

Nashville Predators - New York Rangers     3-4 

Dallas Stars - Detroit Red Wings           5-1

Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks    2-3   (po dogr.)

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes            4-5   (po dogr.)

Calgary Flames - Vancouver Canucks         2-3   (po dogr.)

Tabele NHL

East Division
1.Washington Capitals2611413812556
2.New York Islanders261141229656
3.Pittsburgh Penguins2613214111654
4.Boston Bruins211061069348
5.New York Rangers1916513110943
6.Philadelphia Flyers1815611614142
7.New Jersey Devils1419610112734
8.Buffalo Sabres92569314124
West Division
1.Colorado Avalanche27941429558
2.Vegas Golden Knights261121279254
3.Minnesota Wild2413211710650
4.Arizona Coyotes1917511412943
5.St. Louis Blues1816611612642
6.San Jose Sharks1817411112940
7.Los Angeles Kings1518610611536
8.Anaheim Ducks122279213331
North Division
1.Toronto Maple Leafs2710313310057
2.Edmonton Oilers2514213411552
3.Winnipeg Jets2413312910951
4.Montreal Canadiens1711911810343
5.Vancouver Canucks1618310012035
6.Calgary Flames1621310312435
7.Ottawa Senators1324410715330
Central Division
1.Carolina Hurricanes27931289457
2.Tampa Bay Lightning2711213810156
3.Florida Panthers2611413211156
4.Nashville Predators2218110911645
5.Chicago Blackhawks1818511412941
6.Dallas Stars14141010510038
7.Columbus Blue Jackets1519810613738
8.Detroit Red Wings132369113532

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama