Trener trafiony w głowę

Hokeiści New York Rangers odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 15 punktów uzyskanych w dziesięciu występach prowadzą w NHL. W piątek nowojorczycy pokonali na wyjeździe Columbus Blue Jackets 3:1.

Bohaterem meczu był Nikołaj Żerdiew, były zawodnik Columbus, który uczestniczył we wszystkich golach zespołu Rangers. Zanim ustalił w trzeciej tercji wynik meczu (w 54. minucie), asystował w drugiej części gry przy trafieniach Daniela Girardiego (29.) i Brandona Dubinsky'ego (33.). Girardi był też autorem jednego podania, a dwóch - Markus Naeslund.

Blue Jackets prowadzili w piątek 1:0, bowiem w pierwszej tercji gola uzyskał Jake Voracek (14.).

Trener nowojorczyków Tom Renney został zabrany do szatni po tym, jak w drugiej tercji został kijem uderzony w głowę i nie wrócił już na ławkę, a zastąpili go asystenci. Po meczu działacze klubu potwierdzili, że po założeniu szwów wróci z zawodnikami do domu.

W Detroit miejscowi Red Wings pokonali Atlanta Thrashers 5:3, odnosząc piąte zwycięstwo - w tym trzecie z rzędu - w swoim siódmym meczu w sezonie, w którym bronią Pucharu Stanleya.

Marian Hossa odnotował dwie bramki (16. i 26.) i asystę przy trafieniu na 1:0 Henrika Zetterberga (3.), który później podwyższył jeszcze prowadzenie na 4:1 (27.). Natomiast kropkę nad "i" postawił, na 36 sekund przed końcem, Dan Cleary.

Wśród gości krążek do bramki rywali zdołali skierować: Jim Slater (15.), Ron Hainsey (45.) i Brett Sterling (57.).

W St. Louis drużyna Los Angeles Kings odniosła efektowne zwycięstwo nad hokeistami Blues 4:0, a gospodarze w tym meczu w dość niecodziennych okolicznościach stracili Manny'ego Legace.

Bramkarz doznał naciągnięcia mięśnia przywodziciela lewego uda, gdy niefortunnie zahaczył łyżwą o czerwony dywan podczas uroczystego rozpoczęcia meczu z udziałem republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta USA - Sarah Palin.

W pierwszej tercji na listę strzelców wpisali się Kyle Quincey (13.) i Patrick O'Sullivan (18.), a w trzeciej Jarret Stoll (44.) i Dustin Brown (51.). Niewiele pracy miał natomiast bramkarz Jason LaBarbera, który powstrzymał 15 ataków rywali.

W meczu dwóch zespołów Atlantic Division, New Jersey Devils przegrali nieoczekiwanie przed własną publicznością z Philadelphia Flyers 3:6, którzy przed tym meczem byli jedynym zespołem w lidze bez zwycięstwa. Przegrali dotą sześciokrotnie, w tym trzy razy po dodatkowym czasie gry. Cztery asysty, najwięcej w karierze, odnotował Mike Richards.