Toronto Maple Leafs przerwały serię 14 porażek z Canadiens

Trzy sobotnie mecze NHL zakończyły się dopiero po dogrywce. Montreal Canadiens przegrali u siebie z Toronto Maple Leafs 3-4, Minnesota Wild uległa Columbus Blue Jackets 4-5, a Chicago Blackhawks pokonały Nashville Predators 2-1.

W Montrealu zwycięstwo "Klonowym Liściom" dał gol Austona Matthewsa w 48. sekundzie doliczonego czasu. To było jego drugie trafienie w tym spotkaniu. Wcześniej posłał krążek do bramki w dziewiątej minucie.

Reklama

Hokeiści zaczęli od mocnego uderzenia. Prowadzenie gospodarzom dał Jeff Petry już w trzeciej minucie. W ósmej wyrównał James van Riemsdyk. Potem gola strzelił wspomniany Matthews, a w 17. minucie do kolejnego remisu doprowadził Alex Galchenyuk, wykorzystując okres gry w przewadze.

W 32. minucie kolejne prowadzenie dla Canadiens po trafieniu Jonathana Drouina, a niecałą minutę później wyrównał Patrick Marleau.

Ostatecznie spotkanie wygrali hokeiści "Klonowego Liścia". To było ich pierwsze zwycięstwo nad ekipą z Montrealu od stycznia 2014 roku. W tym czasie zespół z Toronto doznał z tym rywalem 14 porażek.

Bramka Aleksandra Wennberga w 47. sekundzie dogrywki pozwoliła "Niebieskim Kurtkom" pokonać na wyjeździe Wild 5-4.

Gospodarze dwukrotnie w tym meczu prowadzili dwoma golami (3-1, 4-2), ale nie umieli jej utrzymać.

Blue Jackets odnieśli tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu.

W Chicago pojedynek również zakończył się po dogrywce. Prowadzenie w nim objęli Predators po trafieniu Filipa Forsberga w 39. minucie, w przewadze.

Wyrównał Patrick Sharp w 55., a w czwartej minucie doliczonego czasu wygraną Blackhawks zapewnił Brandon Saad.

Ekipa z "Wietrznego Miasta" to obecnie najlepszy zespół w NHL.

Pawo

Wyniki sobotnich meczów NHL:

Winnipeg Jets - Carolina Hurricanes       2-1

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs  3-4 (po dogrywce)

Tampa Bay Lightning - St. Louis Blues     2-1

New York Rangers - New Jersey Devils      2-3

Philadelphia Flyers - Washington Capitals 8-2

Pittsburgh Penguins - Florida Panthers    4-3

Minnesota Wild - Columbus Blue Jackets    4-5 (po dogrywce)

Chicago Blackhawks - Nashville Predators  2-1 (po dogrywce)

Arizona Coyotes - Boston Bruins           2-6

Dallas Stars - Colorado Avalanche         3-1

Vancouver Canucks - Calgary Flames        2-5

Edmonton Oilers - Ottawa Senators         1-6

Los Angeles Kings - Buffalo Sabres        4-2

San Jose Sharks - New York Islanders      1-3

Tabele NHL

EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
Lp.zespółzw.por.po dog./kar.gole z.gole s.pkt
1.Tampa Bay1251645025
2.Toronto1260634724
3.Boston1052534122
4.Buffalo1062555322
5.Montreal963606121
6.Detroit882536118
7.Florida753494617
8.Ottawa783627617
METROPOLITAN DIVISION
1.Columbus1062585922
2.NY Islanders962544420
3.NY Rangers972525520
4.Washington863595819
5.Philadelphia981586219
6.Carolina873505419
7.Pittsburgh763535117
8.New Jersey781495615
WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.Nashville1341614227
2.Minnesota1152564924
3.Winnipeg1051514221
4.Dallas972515020
5.Colorado863595019
6.Chicago684516716
7.St. Louis663525115
PACIFIC DIVISION
1.San Jose1063615923
2.Vancouver1082636922
3.Calgary1071565621
4.Edmonton981525619
5.Anaheim883445419
6.Arizona881464517
7.Las Vegas7101445415
8.Los Angeles5111345511
Dowiedz się więcej na temat: Toronto Maple Leafs | montreal canadiens | Chicago Blackhawks

Reklama

Reklama

Reklama