Tampa Bay Lightning po raz trzeci pokonała New York Islanders

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali w piątek w dogrywce New York Islanders 2-1 w wyjazdowym półfinałowym spotkaniu Konferencji Wschodniej rozgrywek o Puchar Stanleya. W rywalizacji do czterech zwycięstw zespół z Florydy prowadzi 3-1.

Zwycięskiego gola dla gości strzelił w 94. sekundzie doliczonego czasu Jason Garrison.

"Błyskawica", finalista Konferencji Wschodniej z poprzedniego sezonu, awans do tej fazy może teraz zapewnić już w niedzielę na własnym lodowisku.

"Doświadczenie z zeszłego roku naprawdę pomaga tej grupie" - powiedział Ryan Callahan, skrzydłowy gości.

"Musimy kontynuować i dalej pracować, wiedząc, że mając na uwadze nasze umiejętności, zawsze będziemy mieli kilka okazji" - dodał.

Prowadzenie w piątkowym meczu objęli jednak "Wyspiarze", kiedy do siatki już w piątej minucie trafił Kyle Okposo. Gospodarze grali wtedy w przewadze.

Wyrównanie padło dopiero w trzeciej tercji, a doprowadził do niego Nikita Kuczerow w 48. minucie.