Reklama

Reklama

"Szable" i "Drapieżcy" wygrały po dogrywkach

Oba piątkowe mecze play off NHL zakończyły się po dogrywce takim samym rezultatem 3-4. Philadelphia Flyers przegrali z Buffalo Sabres, a Anaheim Ducks z Nashville Predators.

Po tych zwycięstwach zarówno "Szable", jak i "Drapieżcy" są o jedną wygraną od awansu do kolejnej rundy, gdyż prowadzą w serii 3-2, a mecze numer sześć odbędą się na ich lodowiskach.

Reklama

Pierwsza tercja spotkania w Filadelfii należała do gości, którzy już po 16 minutach prowadzili 3-0. Na listę strzelców wpisali się: Tyler Ennis, Thomas Vanek i Marc-Andre Gragnani (w przewadze). Po tym ostatnim trafieniu "Lotnicy" zmienili bramkarza, Briana Bouchera zastąpił Michael Leighton.

Gospodarze potrafili jednak odrobić taką stratę. W drugiej tercji krążek do siatki posłali James van Riemsdyk i Andrej Meszaros, a na początku trzeciej Danny Briere.

Decydujący cios zadały "Szable", a konkretnie Ennis, który pokonał Leightona w szóstej minucie dogrywki.

"Kaczorom" z Anaheim nie pomogły dwie bramki zdobyte przez Jasona Blake'a (jedna w przewadze) i musiały uznać wyższość rywali z Nashville. Goście prowadzili w piątek po golu Kevina Kleina w dziewiątej minucie. Wyrównał w drugiej tercji Blake, a w trzeciej mieliśmy prawdziwą wymianę ciosów.

Już po 40 jej sekundach Bobby Ryan dał gospodarzom prowadzenie. W 52. minucie straty odrobił Joel Ward, ale drugie trafienie Blake'a w 55. oznaczało, że Ducks znowu są górą. "Drapieżcom" udało się jednak doprowadzić do dogrywki za sprawą Shea Webera na 36 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. W drugiej minucie dogrywki decydującą bramkę zdobył Jerred Smithson.

Zobacz skrót meczu: Anaheim Ducks - Nashville Predators:

Konferencja Wschodnia:

Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 3-4 po dogrywce

(stan rywalizacji do czterech zwycięstw - 3-2 dla Buffalo)

Konferencja Zachodnia:

Anaheim Ducks - Nashville Predators 3-4 po dogrywce

(stan rywalizacji do czterech zwycięstw - 3-2 dla Nashville)

Dowiedz się więcej na temat: Philadelphia Flyers | Buffalo Sabres

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje