San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 1-3 o Puchar Stanleya

Hokeiści Pittsburgh Penguins są coraz bliżej zdobycia Pucharu Stanleya. W czwartym meczu finałowym ligi NHL pokonali na wyjeździe 3-1 San Jose Sharks.

W rywalizacji do czterech zwycięstw "Pingwiny" prowadzą 3-1 i już w nocy z czwartku na piątek mogą świętować tytuł, jeśli wygrają u siebie.

Gracze z Pittsburgha wyszli na prowadzenie w ósmej minucie za sprawą Iana Cole'a, który kapitalną dobitką po strzale Phila Kessela zdobył pierwszą bramkę.

W 23. minucie grający w przewadze goście podwyższyli, a do bramki trafił Jewgienij Małkin.

W trzeciej odsłonie "Rekiny" poderwały się jeszcze do walki. Melker Karlsson w 49. minucie zdołał pokonać bramkarza gości.

Gospodarze poszli za ciosem i stworzyli kolejne sytuacje, ale nie zdołali wyrównać. Za to w 57. minucie stracili trzecią bramkę.

Błyskawiczna kontra Carla Hagelina i kapitalny strzał Erica Fehra zakończyły rywalizację w czwartym meczu finału.