"Rekiny" zepsuły mistrzowską fetę Los Angeles Kings

Montreal Canadiens pokonali na wyjeździe Toronto Maple Leafs 4-3 w jednym ze spotkań inaugurujących sezon 2014/15 w NHL.

Pojedynek kanadyjskich zespołów był bardzo emocjonujący. Już w piątej minucie prowadzenie dla gości uzyskał Max Pacioretty. W dziewiątej wyrównał jednak Nazem Kadri, a jeszcze w pierwszej tercji gola na 2-1 dla "Klonowych Liści" strzelił Tyler Bozak, który wykorzystał okres gry w przewadze.

W drugiej tercji padła tylko jedna bramka, którą zdobył Tomasz Plekanec z Montrealu w 25. minucie.

Kolejne gole padły już w decydującej części gry. W 49. minucie kolejne prowadzenie Canadiens dał P.K. Subban, ale w 58. wyrównał Morgan Rielly. Goście zwycięstwo zapewnili sobie na 43 sekundy przed końcem meczu, kiedy drugim trafieniem w środę popisał się Plekanec.

W Staples Center przed meczem broniących tytułu Los Angeles Kings odbyła się ceremonia związana z wywalczonym przez nich w ubiegłym sezonie mistrzostwem, ale dobry nastrój kibicom gospodarzy zepsuli hokeiści San Jose Sharks, którzy wygrali 4-0.

Dwie bramki dla "Rekinów" strzelił Tommy Wingels (6. i 36. minuta), a po jednym dodali Patrick Marleau (34. w przewadze) i Matt Nieto (37.).

Tym samym ekipa z San Jose choć w części zrewanżował się "Królom" za tegoroczny play-off. W pierwszej rundzie Sharks prowadzili bowiem z nimi już 3-0, by jednak przegrać 3-4.