Rangers przegrali z Panthers, a Ducks z Kings w NHL

Czołowe drużyny NHL w obecnym sezonie doznały porażek w niedzielnych meczach. Hokeiści New York Rangers przegrali na własnym lodowisku z Florida Panthers 2-3 po rzutach karnych, a Anaheim Ducks, również u siebie, ulegli Los Angeles Kings 2-3.

W Madison Square Garden lider Metropolitan Division doznał szóstej porażki w sezonie, ale pierwszej po dogrywce lub rzutach karnych.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Chris Kreider w 14. minucie. Wyrównał w w 35. Keith Yandle, gdy "Pantery" grały w przewadze.

Na początku trzeciej tercji (42. minuta) gola na 2-1 dla NYR strzelił Mika Zibanejad, ale do kolejnego remisu, sześc minut później, doprowadził Aaron Ekblad.

W serii rzutów karnych bardzo dobrze spisał się bramkarz gości James Reimer, który obronił uderzenia Matsa Zuccarello i Brandona Pirriego.

Z kolei "Pantery" wykorzystały oba karne - do siatki trafili Vincent Trocheck i Aleksander Barkov.

W derbach Kalifornii lepsi natomiast okazali się Kings. Gości do zwycięstwa w Honda Center poprowadził Jeff Carter, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

"Królowie" wygraną zapewnili sobie w drugiej tercji, kiedy strzelili wszystkie gole. Zaczął Drew Doughty w 23. minucie, a potem dwie gry w przewadze sfinalizował Carter (33. i 34.).

"Kaczory" próbowały gonić, ale były w stanie tylko zmniejszyć rozmiary porażki po bramkach Antoine'a Vermette'a w 44. minucie i Rickarda Rackella (49., w przewadze).

Ducks pozostały liderem Pacific Division z 21 punktami, ale tyle samo "oczek" mają też Edmonton Oilers i Kings.

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Washington Capitals - Columbus Blue Jackets    2-3

Carolina Hurricanes - Winnipeg Jets            3-1

New York Rangers - Florida Panthers            2-3 (po karnych)

3. Winnipeg     9  10 2   58-62 20

4. Minnesota    9  7  1   44-32 19

8. NY Islanders 5  8  4   42-54 14

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty