Reklama

Reklama

Puchar Stanleya zadebiutuje na Paradzie Gejów

Hokejowy Puchar Stanleya, który podróżuje po świecie więcej niż jakiekolwiek inne trofeum sportowe, zostanie pokazany - po raz pierwszy na imprezie gejowskiej - podczas niedzielnej Gay Pride Parade w Chicago.

Chicagowski Związek Hokeja na Lodzie Gejów zaprosił tegorocznego zdobywcę Pucharu Stanleya - klub Chicago Blackhawks, by przyłączył się do niedzielnej Gay Pride Parade i klub pozytywnie odpowiedział na to zaproszenie.

Podobne zaproszenie wystosował do Chicago Blackhawks (triumfatora ligi NHL po pierwszy raz od 1961 r.) klub baseballowy Chicago Cubs, który wyśle na paradę swą własną platformę, także po raz pierwszy.

Według informacji pochodzącej z muzeum hokeja (Ice Hockey Hall of Fame) po raz pierwszy zdarzy się, że najcenniejsze trofeum w zawodowym hokeju zostanie pokazane na imprezie gejowskiej.

Reklama

Obrońca Chicago Blackhawks Brent Sopel i jego żona pojadą z pucharem na platformie podczas niedzielnej parady. Rzecznik klubu Blackhawks powiedział, że oczekują oni tego wydarzenia z dreszczem emocji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama