Porażki Tampy i St. Louis w NHL

W hokejowej lidze NHL porażek doznały dwie czołowe drużyny obecnego sezonu. Prowadzący w Konferencji Wschodniej hokeiści Tampa Bay Lightning ulegli na wyjeździe Washington Capitals 1-3, a najlepsi na Zachodzie St. Louis Blues przegrali u siebie z Nashville Predators 0-2.

Lightning zaczęli mecz od gola w drugiej minucie Władisława Namiestnikowa, ale później na listę strzelców wpisywali się już tylko rywale. Pod koniec pierwszej tercji wyrównał Aleksander Owieczkin, a następnie trafiali Devante Smith-Pelly i Jay Beagle.

"Błyskawice" w 22 meczach zdobyły 34 punkty i o trzy wyprzedzają Columbus Blue Jackets, którzy rozegrali o jeden mecz więcej. Drużyna ze stanu Ohio minionej nocy odniosła szóste zwycięstwo z rzędu, pokonując u siebie Ottawa Senators 5-2.

Dopiero ósme miejsce zajmują Pittsburgh Penguins. Zdobywcy Pucharu Stanleya w dwóch poprzednich sezonach doznali trzeciej kolejnej porażki. Tym razem na wyjeździe ulegli Boston Bruins 3-4. Zwycięstwo "Niedźwiadkom" zapewnił David Pastrnak, który bramkę zdobył w 46. minucie.

Blues natomiast nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Predators. Pekka Rinne obronił wszystkie 34 strzały i po raz drugi w tym sezonie zakończył mecz z czystym kontem. Autorami goli dla przyjezdnych z Nashville byli natomiast Ryan Johansen i Austin Watson.

W tabeli Blues wyprzedzają Winnipeg Jets już tylko o dwa punkty i w dodatku rozegrali o jeden mecz więcej. Kanadyjski zespół w piątek gładko pokonał na wyjeździe Anaheim Ducks 4-1.

Wyniki z piątku:

Boston Bruins - Pittsburgh Penguins        4-3

Anaheim Ducks - Winnipeg Jets              1-4

Minnesota Wild - Colorado Avalanche        3-2 (po karnych)

Philadelphia Flyers - New York Islanders   4-5 (po dogrywce)

Washington Capitals - Tampa Bay Lightning  3-1

Buffalo Sabres - Edmonton Oilers           3-1

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks     5-4 (po dogrywce)

New York Rangers - Detroit Red Wings       2-1 (po dogrywce)

Columbus Blue Jackets - Ottawa Senators    5-2

Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs  4-5

St. Louis Blues - Nashville Predators      0-2

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings        3-2 (po dogrywce)

3. Nashville    14 6  2   70 62 30

4. Minnesota    11 8  3   67 61 25