Play off w NHL - dwie dogrywki w meczu Nashville z Chicago

Hokeiści NHL rozpoczęli rywalizację w play off. Najciekawiej było w starciu Nashville Predators z Chicago Blackhawks, zakończonym wygraną gości 4-3 dopiero po dwóch dogrywkach.

Spotkanie Nashville z Chicago w ćwierćfinale Konferencji Zachodniej miało niesamowity przebieg. Gospodarze po pierwszej tercji prowadzili już 3-0, między innymi dzięki dwóm bramkom Colina Wilsona.

W drugiej odsłonie kibice przeżyli szok, gdy goście w ciągu 14 minut doprowadzili do wyrównania.

Trzecia tercja nie przyniosła rozstrzygnięcia, ani bramek, i potrzebna była dogrywka. Jedna nie wystarczyła.

Dopiero w 88. minucie gry Duncan Keith zapewnił zwycięstwo Blackhawks.

W innym meczu na Zachodzie Vancouver Canucks przegrali 1-2 z Calgary Flames dzięki znakomitemu finiszowi gości, którzy po dwóch tercjach przegrywali 0-1.

W trzeciej odsłonie David Jones i, na pół minuty przed końcem, Kris Russell zdobyli bramki, które dały wygraną Flames.

Na Wschodzie New York Islanders łatwo poradzili sobie z Washington Capitals, wygrywając na wyjeździe 4-1.

W starciu Montreal Canadiens z Ottawa Senators (4-3) aż sześć z siedmiu bramek padło w drugiej tercji, wygranej przez gospodarzy 4-2. Po pierwszej 1-0 prowadzili goście.