Pittsburgh Penguins przerwali serię porażek

Po trzech porażkach z rzędu, w sobotę w NHL zwycięstwo odnieśli hokeiści Pittsburgh Penguins. Zdobywcy Pucharu Stanleya w dwóch ostatnich sezonach we własnej hali pokonali Tampa Bay Lightning 5-2.

"Pingwiny" zaczęły mecz od mocnego uderzenia. W pierwszej tercji w odstępie niespełna pięciu minut gole dla nich strzelili: Bryan Rust, Phil Kessel i Sidney Crosby. Później gospodarze kontrolowali przebieg gry, a kolejne trafienia zanotowali Kessel i Crosby.

- Moi zawodnicy zrozumieli okoliczności, w jakich się znaleźli. Wiemy, które miejsce zajmujemy w tabeli oraz jak wyrównana jest rywalizacja. Sami wobec siebie mamy duże oczekiwania i wreszcie im sprostaliśmy - powiedział trener obrońców tytułu Mike Sullivan.

Dla Lightning bramki zdobyli Ondrej Palat i Cory Conacher. Mimo porażki "Błyskawice" utrzymały prowadzenie w tabeli Konferencji Wschodniej. Penguins sklasyfikowani są na siódmej pozycji.

Na Zachodzie najlepsi są hokeiści St. Louis Blues. "Nutki" u siebie pokonały drużynę Minnesota Wild 6-3 i również po pierwszej tercji prowadziły 3-0. Najlepszy w ich szeregach był Jaden Schwartz, który zdobył dwie bramki. Po jednej dołożyli: Paul Stastny, Dmitrij Jaskin, Kyle Brodziak i Sammy Blais.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals     2-4

Montreal Canadiens - Buffalo Sabres           3-0

Ottawa Senators - New York Islanders          1-2

Detroit Red Wings - New Jersey Devils         3-4 (po dogrywce)

Florida Panthers - Chicago Blackhawks         1-4

Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights        2-4

St. Louis Blues - Minnesota Wild              6-3

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning     5-2

San Jose Sharks - Winnipeg Jets               4-0

Colorado Avalanche - Calgary Flames           2-3

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks             2-1 (po karnych)

5.Nashville35268215-21778
6.Minnesota35277220-22077