Pittsburgh Penguins odnieśli 10. zwycięstwo z rzędu

Pittsburgh Penguins odnieśli 10. zwycięstwo z rzędu w sezonie NHL. We wtorek pokonali we własnej hali Washington Capitals 2-1. To piąty przypadek w historii "Pingwinów", by zespół notował tak długą serię wygranych.

W trzeciej tercji gospodarze najpierw przetrzymali czterominutowy okres gry w osłabieniu, gdy na ławce kar siedział Matt Cooke (za rzucenia na bandę i niesportowe zachowanie). Dziewięć sekund po wyrównaniu składów zwycięskiego gola strzelił Matt Niskanen. Penguins wyszli z akcją 3 na 2, a przy bramce asystowali wracający na lód Cooke i Sidney Crosby.

Crosby asystował także przy wyrównującym trafieniu Paula Martina w drugiej tercji, gdy gospodarze grali w przewadze. "Pingwiny", którym w wygranej nie przeszkodził brak kontuzjowanych Jewgienija Małkina i Krisa Letanga, z 46 punktami są liderem Konferencji Wschodniej, a w Atlantic Division mają 14 "oczek" przewagi nad New York Rangers i New Jersey Devils.

Zdecydowanie gorsza jest sytuacja Capitals. W tym momencie są poza fazą play off i przegrali ostatnie pięć z siedmiu rozegranych meczów. Nie pomaga im dobra postawa Aleksandra Owieczkina. Rosjanin trafił do siatki w trzech z czterech ostatnich spotkań - we wtorek otowrzył wynik w 29. minucie, kiedy zespół z Waszyngtonu grał w przewadze.

- Dobiła nas sytuacja, gdy w ciągu czterech minut gry w przewadze oddaliśmy tylko dwa strzały. To było straszne - powiedział Owieczkin.