"Pingwiny" zakończyły sezon zasadniczy z dorobkiem 100 punktów

Mistrzowie NHL w dwóch poprzednich sezonach, hokeiści Pittsburgh Penguins zakończyli rozgrywki zasadnicze 2017/18 z dorobkiem 100 punktów. W ostatnim meczu u siebie wygrali w piątek z Ottawa Senators 4-0.

Bramki strzelili: Sidney Crosby (22. minuta), Jake Guentzel (28.), Phil Kessel (47.) i Patric Hoernqvist (57.).

W maju 2017 roku drużyny z Ottawy i Pittsburgha spotkały się w finale Konferencji Wschodniej. "Pingwiny" triumfowały po maksymalnej liczbie siedmiu gier; w decydującym spotkaniu pokonały "Senatorów" 3-2 po dwóch dogrywkach.

W piątkowym meczu Penguins triumfowali wysoko 4-0, mimo że oddali znacznie mniej strzałów 23-35. Ale bardzo dobrze w ich szeregach spisywał się Casey DeSmith - obronił 35 uderzeń.

"Pingwiny" mają zapewnione drugie miejsce w Metropolitan Division, za Washington Capitals (103 pkt), którym pozostał do rozegrania mecz z New Jersey Devils.

Najlepszą drużyną sezonu zasadniczego zostali Nashville Predators (115 pkt). W sobotę będą mogli jeszcze poprawić swój dorobek w konfrontacji z Columbus Blue Jackets.

Po 112 pkt zgromadziły Tampa Bay Lightning (ostatnim rywalem tej ekipy będzie Carolina Hurricanes) i Winnipeg Jets (zagrają jeszcze z Chicago Blackhawks).

Jedynym zespołem, który odniósł w piątek wyjazdowe zwycięstwo był St. Louis Blues - 4-1 z Blackhawks. Hat-trickiem popisał się Patrik Berglund.

W pozostałych meczach hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali z Buffalo Sabres 7-5, a Anaheim Ducks z Dallas Stars 5-3.

Central Division
1.Minnesota Wild1661886833