Petr Mrazek obronił 36 strzałów, a Charlie Lindgren aż 38 w NHL

Calgary Flames pokonały na własnym lodowisku New Jersey Devils 5-4 po rzutach karnych w niedzielnym meczu NHL. Decydującego karnego wykorzystał Matthew Tkachuk.

Michael Frolik, Michael Ferland i Sean Monahan zdobyli po bramce i zaliczyli po asyście, a gola dla "Płomieni" strzelił także Michael Stone. Z kolei Mike Smith zanotował 26 obron.

Z kolei trafienia dla "Diabłów" były dziełem: Taylora Halla, Bena Lovejoya, Briana Gibbonsa i Andy'ego Greene'a, a 30 skutecznych interwencji miał Keith Kinkaid.

Wciąż najlepsza drużyna Metropolitan Division po raz pierwszy w tym sezonie doznała dwóch porażek z rzędu, bowiem w piątek uległa na wyjeździe Edmonton Oilers 3-6.

Jeśli mowa o "Nafciarzach", to oni w niedzielę przegrali u siebie z Detroit Red Wings 0-4.

Bohaterem w ekipie gości był bramkarz Petr Mrazek. 25-letni Czech obronił aż 36 strzałów, notując pierwszy mecz bez puszczonego gola w tym sezonie.

Martin Frk i Anthony Mantha zdobyli po bramce i asyście, a gole dołożyli jeszcze Frans Nielsen i Gustav Nyquist.

Bramkarz był także bohaterem w innym niedzielnym meczu. Wezwany awaryjnie Charlie Lindgren obronił aż 38 uderzeń w zwycięskim spotkaniu Montreal Canadiens z Chicago Blackhawks 2-0.

To był pierwszy mecz 23-letniego golkipera bez puszczonej bramki w NHL, a rozegrał ich w sumie cztery i co ciekawe wszystkie były wygrane!

Gole dla Canadiens strzelili Jonathan Drouin, który tym samym przerwał serię 173 minut i dziewięciu sekund z czystym kontem bramkarza Coreya Crawforda, a także Joe Morrow.

Pawo

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Edmonton Oilers - Detroit Red Wings      0-4

Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens  0-2

New York Islanders - Colorado Avalanche  6-4

Calgary Flames - New Jersey Devils       5-4 (po karnych)

1.St. Louis Blues3001586
2.Minnesota Wild3001186