Owieczkin, Pastrnak, MacKinnon i McDavid kapitanami w Meczu Gwiazd

Aleksander Owieczkin (Washington Capitals), David Pastrnak (Boston Bruins), Nathan MacKinnon (Colorado Avalanche) i Connor McDavid (Edmonton Oilers) zostali kapitanami drużyn, które wezmą udział w Meczu Gwiazd NHL.

Wyboru dokonali kibice - Owieczkin będzie kapitanem zespołu Metropolitan Division, Pastrnak - Atlantic, MacKinnon - Central i McDavid - Pacific.

- To miłe wyróżnienie i dziękuję wszystkim fanom za wszystkie głosy oddane na mnie - powiedział 34-letni Owieczkin, który w tym sezonie strzelił 22 gole i zajmuje czwarte miejsce wśród strzelców. Prowadzi Pastrnak - 28 bramek. Na czele klasyfikacji kanadyjskiej jest McDavid - 61 pkt (21+40), a na trzeciej pozycji plasuje się MacKinnon - 53 (21+32).

Mecz Gwiazd NHL odbędzie się za miesiąc w St. Louis. Miejscowi Blues w poprzednim sezonie sięgnęli po Puchar Stanleya.

W poprzedniej edycji All-Star Game reprezentacja Metropolitan Division pokonała w finale zespół Central Division 10-5 (5-0, 5-5). W półfinale Central wyeliminowała Pacific 10-4 (7-1, 3-3), zaś Metropolitan okazała się lepsza od Atlantic, zwyciężając 7-4 (3-2, 4-2).

W sobotnich meczach sezonu zasadniczego rozgrywek 2019/20 drużyna Bruins uległa Nashville Predators 3-4 po dogrywce, z kolei Avalanche przegrała z Chicago Blackhawks 3-5, mimo że prowadziła 3-1. Między 52. a 60. minutą "Czarne Jastrzębie" uzyskały cztery trafienia.

Broniący tytułu zespół Blues wygrał na wyjeździe z San Jose Sharks 5-2, a o wyniku również przesądziła trzecia tercja. Goście zdobyli w niej trzy bramki, a "Rekiny" żadnej.

Wyniki sobotnich meczów NHL:

Buffalo Sabres - Los Angeles Kings         3-2

New York Islanders - Anaheim Ducks         5-6 (po karnych)

Minnesota Wild - Winnipeg Jets             0-6

Boston Bruins - Nashville Predators        3-4 (po dogrywce)

Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings    4-1

Ottawa Senators - Philadelphia Flyers      4-5 (po karnych)

3.Colorado Avalanche127161-4825
4.Minnesota Wild127162-5425