Nicklas Baeckstroem rzutem na taśmę zapewnił zwycięstwo Capitals

Hokeiści Washington Capitals na wyjeździe wygrali z Columbus Blue Jackets 3-2 we wtorkowym meczu NHL. Zwycięską bramkę na 43 sekundy przed końcową syreną strzelił Szwed Nicklas Baeckstroem. To jego 200. gol w rozgrywkach.

30-letni Baeckstroem występuje w stołecznym zespole od 2007 roku, z krótką przerwą na grę w Dynamo Moskwa w czasie lokautu w NHL. Jest dwukrotnym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim z Soczi.

W zespole gości wyróżnił się również Braden Holtby, który obronił 37 strzałów.

Drużyna Capitals z dorobkiem 67 punktów zajmuje pierwsze miejsce w Metropolitan Division. W Konferencji Wschodniej zajmuje trzecie miejsce; prowadzi Tampa Bay Lightning 75, przed Boston Bruins 72.

Zespół Blue Jackets poniósł czwartą porażkę z rzędu i plasuje się na ósmej pozycji na Wschodzie - 58 pkt. A jeszcze niedawno był w ścisłej czołówce, tzw. grupie pościgowej za Tampa Bay Lightning.

Mistrzowie NHL w dwóch poprzednich sezonach Pittsburgh Penguins u siebie pokonali Vegas Golden Knights 5-4, chociaż przegrywali 0-2 po 27 minutach.

W kwadrans, między 32. a 47. minutą, "Pingwiny" strzeliły pięć bramek, m.in. autorem jednej był Jewgienij Małkin (30. trafienie w sezonie) i wydawało się, że tym samym rozstrzygnęły losy konfrontacji. Ale zawodnicy z Las Vegas grali do końca i szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Już 18 sekund po stracie piątego gola, krążek w siatce Penguins umieścił Ryan Carpenter, a w 53. wynik na 4-5 zmienił Jonathan Marchessault. Do dogrywki nie udało im się doprowadzić.

W bramce Vegas Golden Knights zagrał Marc-Andre Fleury, który w barwach "Pingwinów" trzykrotnie sięgnął po Puchar Stanleya.

W innym wtorkowym spotkaniu hokeiści Colorado Avalanche wygrali z San Jose Sharks 3-1 i to było ich dziewiąte kolejne zwycięstwo w Pepsi Center. To ich najdłuższa seria odkąd klub przeniósł się w 1995 roku do Denver; wcześniej pod nazwą Quebec Nordiques. W tym sezonie u siebie nie przegrali od 27 grudnia 2017.

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

Buffalo Sabres - Anaheim Ducks              3-4 (po dogrywce)

Pittsburgh Penguins - Vegas Golden Knights  5-4

Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers   1-2 (po dogrywce)

5.Nashville35268215-21778
6.Minnesota35277220-22077