NHL: wygrane New York Rangers i Edmonton Oilers

W poniedziałek w lidze NHL rozegrano tylko dwa spotkania. New York Rangers pokonali 5-4 Minnesota Wild, a Edmonton Oilers wygrali 3-0 z Montreal Canadiens.

Spotkanie Rangersów z Wild miało niesamowity przebieg. Hokeiści z Minnesoty po dwóch tercjach prowadzili 3-0, by przegrać 4-5.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej goście zdobyli trzy bramki. Trafiali: Nate Prosser, Matt Cooke i Jason Pominville.

W trzeciej tercji zawodnicy z Nowego Yorku odrobili dwie bramki, ale goście dołożyli kolejną i prowadzili 4-2.

Ostatnie słowo należało jednak do Rangersów. Najpierw Derick Brassard, a w 56. minucie meczu Anthony Duclair i Mats Zuccarello dali wygraną nowojorczykom.

W innym meczu Edmonton Oilers pokonali 3-0 Montreal Canadiens.

Gospodarze zdobywali po jednej bramce w każdej z tercji, a trafiali kolejno: Benoit Pouliot, Nail Yakupov i Taylor Hall.