NHL: Wings pokonali Panthers

Paweł Datczuk zdobył swojego siódmego gola w piątym meczu z rzędu oraz zaliczył asystę prowadząc Detroit Red Wings do zwycięstwa nad Florida Panthers 4:1 w poniedziałkowym meczu ligi NHL.

Pozostałe bramki dla "Skrzydeł" zdobyli Kirk Maltby, Mark Mowers i Mathieu Schneider. Jedynego gola dla gości strzelił, zaliczając swój pierwszy punkt w NHL, Lukas Krajicek.

W bramce Wings świetnie spisywał się Curtis Joseph, który obronił 21 strzałów.

Datczuk w pięciu ostatnich meczach asystował pięciokrotnie i jest liderem tej klasyfikacji NHL, mając na koncie 39 punktów. W klasyfikacji strzelców jest drugi z 18 trafieniami.

Phoenix Coyotes rozegrali w America West Arena trzechsetne i ostatnie spotkanie. W następnym podejmą rywali w nowej hali. Jubileuszowy mecz i pożegnanie ze starym obiektem nie wypadło zbyt okazale.

Gospodarze przegrali z Minnesota Wild 2:5. Prowadzenie dla nich uzyskał w 5. minucie Frederik Sjoestroem. Jeszcze w 33. minucie Coyotes po raz drugi mieli przewagę (2:1) po golu Briana Savage. Później już goście wyraźnie dominowali.

Zobacz wyniki spotkań oraz strzelców bramek w NHL.