NHL: Washington Capitals z Wolskim w składzie przegrali z New York Rangers 1-2

Nie udał się Wojtkowi Wolskiemu mecz ze swoim byłym zespołem - New York Rangers. Washington Capitals z Polakiem w składzie przegrali 1-2 w niedzielnym spotkaniu NHL. To 9 porażka Capitals, którzy zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Wolski, który podczas lokautu w najlepszej lidze świata występował w zespole mistrza Polski - Ciarko PBS Bank Sanok, w niedzielę nie zaliczył ani asysty, ani gola. Był na lodzie niespełna 12 minut.

Spotkanie było zacięte i zaczęło się bardzo dobrze dla gości. Już w 79. sekundzie John Carlson potężnym strzałem pokonał bramkarza rywali i Capitals objęli prowadzenie. W drugiej tercji wyrównał Carl Hagelin, sprytnie zmieniając lot krążka po inteligentnym zagraniu Ryana McDonagha.

Rangersi strzelili zwycięskiego gola podczas gry w przewadze po perfekcyjnie rozegranym zamku. Goście wycofali bramkarza i atakowali w sześciu, ale znakomicie bronił Henrik Lundqvist.

Prowadzący w Konferencji Wschodniej hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali na wyjeździe Buffalo Sabres 4-3. Bohaterem meczu był Pascal Dupuis. 33-letni Kanadyjczyk strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Świetnie spisał się także jeden z najlepszych hokeistów świata - Sidney Crosby, który strzelił gola i asystował przy dwóch kolejnych.

Spotkanie miało wielką dramaturgię. "Pingwiny" już w 87. sekundzie prowadziły 2-0, ale w 45. minucie przegrywały 2-3! Goście zdołali jednak odwrócić losy meczu i gole w 48. i 58. minucie dały im zwycięstwo 4-3. Wszystkie bramki dla Penguins zdobyli hokeiści pierwszej formacji.

Znakomita gra w trzeciej tercji dała zwycięstwo także Calgary Flames z Dallas Stars 4-3. "Płomienie" prowadziły po pierwszej tercji 1-0 i choć w drugiej straciły trzy gole, to w ostatniej części odrobiły straty z nawiązką.

Wciąż bez porażki w regulaminowym czasie jest najlepsza drużyna Konferencji Zachodniej - Chicago Blackhawks. W niedzielę "Czarne Jastrzębie" pokonały broniących Pucharu Stanleya Los Angeles Kings 3-2.