NHL. Washington Capitals przegrali w Nowym Jorku

​Hokeiści Washington Capitals wygrywali po pięciu minutach z New York Rangers 2-0, by ostatecznie doznać wyjazdowej porażki 2-5 we wtorkowym meczu NHL.

Capitals mają na koncie 50 punktów, są liderami dywizji wschodniej, a w całych rozgrywkach identyczną liczbę "oczek" zgromadziły drużyny z grupy centralnej: broniący tytułu Tampa Bay Lightning i Florida Panthers.

Stołeczna drużyna szybko zdobyła dwa gole, nowojorczycy odpowiedzieli jednym, ale Capitals utrzymali prowadzenie aż do 45. minuty. W ostatnim kwadransie zespół Rangers uzyskał aż cztery bramki. W ostatniej tercji błysnął Artiemij Panarin - jedno trafienie i dwie asysty.

Z najlepszej trójki zwycięstwo odniósł tylko zespół Panthers - 4-1 nad Detroit Red Wings. Natomiast mistrzowie NHL Tampa Bay Lightning ulegli Columbus Blue Jackets 1-3.

"Pantery" po zaledwie 13 minutach miały trzybramkową przewagę, a Jonathan Huberdeau wpisał się na listę strzelców już w 17. sekundzie.

Podobny przebieg miała rywalizacja w Montrealu, gdzie Canadiens zaczęli od trafienia w 18. sekundzie (autor gola Jesperi Kotkaniemi) i pokonali Edmonton Oilers 4-0.

Bramkarz Carey Price miał 17 udanych interwencji, zapisał po raz pierwszy czyste konto w tym sezonie i 49. w 14-letniej karierze.

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

Boston Bruins - New Jersey Devils           5-4 (po karnych)

New York Rangers - Washington Capitals      5-2

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 1-3

Florida Panthers - Detroit Red Wings        4-1

Montreal Canadiens - Edmonton Oilers        4-0

Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes    2-1

Nashville Predators - Dallas Stars          3-2 (po dogrywce)

2.Vegas Golden Knights261121279254
3.Minnesota Wild2413211710650