Reklama

Reklama

NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres 5-2

Radim Vrbata strzelił trzy gole i poprowadził Vancouver Canucks do zwycięstwa z Buffalo Sabres 5-2 w poniedziałkowym meczu NHL. Bohaterem starcia Boston Bruins z Nashville Predators (2-3) był Roman Josi. Szwajcarski obrońca strzelił dwa gole dla gości i stoczył pierwszą bójkę w NHL.

Doświadczony Czech zaliczył pierwszego hat-tricka w barwach ekipy z Vancouver, w której gra drugi sezon. Wcześniej trzy bramki zdobył w październiku 2013 roku jeszcze jako hokeista Arizona Coyotes.

Poniedziałkowe osiągnięcie jest dla niego tym ważniejsze, że pomógł swojemu zespołowi przerwać serię pięciu porażek. To zaledwie czwarta wygrana Canucks biorąc pod uwagę 17 ostatnich spotkań.

"To wielka ulga, coś pozytywnego, co może być fundamentem lepszych wyników. W tym sezonie nie zdarza nam się to często. Mam nadzieję, że pomoże nam to, zarówno mi indywidualnie, jak i całemu zespołowi" - komentował Vrbata po meczu.

Reklama

Gospodarze nie rozpoczęli najlepiej. W 7. minucie stracili gola, ale zdołali odwrócić losy meczu. Jeszcze w pierwszej tercji dwukrotnie trafił Vrbata, a w drugiej po golu dołożyli Brandon Prust i Henrik Sedin. Na początku trzeciej części Sam Reinhart zmniejszył straty gości, ale w 55. minucie zwycięstwo kanadyjskiego zespołu przypieczętował Vrbata.

Wyniki poniedziałkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Boston Bruins - Nashville Predators 2-3

Vancouver Canucks - Buffalo Sabres  5-2

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2-1 dogr.

Dowiedz się więcej na temat: NHL | Vancouver Canucks | Buffalo Sabres | hokej | Roman Josi | Nashville Predators

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama