NHL. Trwa fatalna seria Arizona Coyotes

Hokeiści Arizona Coyotes na wyjeździe przegrali z Washington Capitals 2-3 (po dogrywce) w poniedziałkowym meczu NHL. Gospodarze ponieśli 14. porażkę w rozgrywkach, mimo że po siedmiu minutach prowadzili 2-0.

Bramki dla Coyotes strzelili: Clayton Keller i Christian Fischer. W 9. minucie kontaktowego gola zdobył Davante Smith-Pelly, zaś w 35. do remisu doprowadził Aleksandr Owieczkin. O sukcesie stołecznej drużyny przesądził John Carlson na 46 sekund przed zakończeniem dogrywki.

Z dorobkiem 6 punktów ekipa Coyotes zajmuje ostatnie, 31. miejsce w NHL. Na czele Tampa Bay Lightning - 24 pkt.

Pięć z sześciu poniedziałkowych spotkań kończyło się różnicą jednego bądź dwóch goli.

Najbardziej efektowne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Winnipeg Jets, którzy na wyjeździe pokonali Dallas Stars 4-1. Mark Scheifele strzelił dwie bramki i miał asystę; trafił do siatki w 1. i 60. minucie. Przy każdym trafieniu Jets asystował Blake Wheeler.