NHL - Taylor Hall strzelił dwie bramki w osiem sekund

Zaledwie ośmiu sekund potrzebował Kanadyjczyk Taylor Hall (Edmonton Oilers) na strzelenie dwóch bramek w meczu ligi NHL z New York Islanders (2-3). Pobił klubowy rekord słynnego rodaka Wayne'a Gretzky'ego sprzed 32 lat.

Hall, który 14 listopada skończy 22 lata, uzyskał gole w 16. minucie czwartkowego spotkania. Po tych trafieniach jego zespół prowadził 2-1 (wcześniej krążek w siatce Oilers umieścił Josh Bailey). W drugiej tercji bramki dla "Wyspiarzy" zdobyli Kyle Okposo i John Tavares.

Swoim wyczynem Hall przejdzie do historii, bowiem poprawił osiągnięcie znakomitego zawodnika Oilers (a także m.in. Los Angeles Kings i New York Rangers) - Gretzky'ego z lutego 1981 roku. Strzelił on wtedy dwie bramki dla klubu z Edmonton w NHL w dziewięć sekund.