NHL: St. Louis Blues coraz bliżej lidera, porażka Pittsburgh Penguins

Kolejne zwycięstwo w lidze NHL odniosła drużyna St. Louis Blues, która pokonała na wyjeździe Nashville Predators 2-1 i traci już tylko dwa punkty do lidera Konferencji Zachodniej Anaheim Ducks. Pittsburgh Penguins przegrali na wyjeździe z San Jose Sharks 3-5.

Swój mecz przegrał natomiast najlepszy zespół na wschodzie, czyli Pittsburgh Penguins. "Pingwiny" uległy na wyjeździe San Jose Sharks 3-5.

Nic nie zapowiadało porażki Penguins, którzy po pierwszej tercji prowadzili 2-0 po golach Ollego Maatty i Chrisa Kunitza. Kontaktowego gola dla Shaks strzelił Justin Braun w drugiej tercji.

Niesamowity przebieg miała trzecia odsłona. W 46. minucie "Rekiny" doprowadziły do remisu 2-2 grając w osłabieniu, a na listę strzelców wpisał się Patrick Marleau. Odpowiedź "Pingwinów" była natychmiastowa. 21 sekund później do siatki Sharks trafił Maatta.

Od tego momentu gole strzelali już tylko hokeiści z San Jose, którzy w niespełna kwadrans odwrócili losy meczu. W 47. minucie krążek do bramki Penguins posłał Brent Burns. Później Joe Thornton, a wynik ustalił strzałem do pustej bramki Burns. Trzy asysty zaliczył Joe Pavelski.

Wiceliderzy Konferencji Wschodniej Boston Bruins, wygrali zaś 3-0 z Washington Capitals.