Reklama

Reklama

NHL. Sława Wojnow nie będzie mógł wrócić do ligi wcześniej niż 1 lipca 2020

Sława Wojnow nie będzie mógł wrócić do NHL wcześniej niż 1 lipca 2020 roku. To efekt przemocy domowej, której dopuścił się jeszcze z w 2014.

W oświadczeniu wydanym przez NHL można przeczytać, że Rosjanin będzie zawieszony na cały sezon 2019/20, razem z fazą play-off.

Reklama

Wojnow, który w Pjongczangu zdobył złoty medal olimpijski, w NHL nie gra od października 2014 roku, kiedy został aresztowany za napaść na żonę.

Doniesienia o incydencie mówiły, że Wojnow wielokrotnie uderzał żonę, dusił ją, kopał i rzucił w stronę telewizora zawieszonego na ścianie, a poszkodowana potrzebowała ośmiu szwów.

Hokeista został potem skazany na 90 dni pozbawienia wolności i został zawieszony przez NHL. Klub Los Angeles Kings rozwiązał z nim natomiast sześcioletni kontrakt o wartości 25 milionów dolarów.

Po zakończeniu okresu próbnego w lipcu 2018 roku, Wojnow, który po zwolnieniu w 2015 wrócił do Rosji, miał jednak prawo ubiegać się o powrót do NHL.

Przedstawiciele ligi powiedzieli we wtorek, że w zeszłym miesiącu w Nowym Jorku przeprowadzili przesłuchanie, aby przeanalizować sprawę Wojnowa i fakty dotyczące ataku na jego żonę.

Gary Bettman, komisarz NHL, ustalił, że "Sława Wojnow był zaangażowany w akty przemocy domowej skierowanej przeciwko żonie".

"Dzisiejsze orzeczenie, dostosowane do konkretnych faktów w tej sprawie i zaangażowanych w nią osób, jest konieczne i spójne z silnie utrzymywaną polityką NHL, że nie może i nie będzie tolerować tego i podobnych rodzajów zachowań, szczególnie w odniesieniu do małżonka, partnera lub członka rodziny" - dodał Bettman.

Wojnow będzie mógł ponownie zagrać w NHL, zakładając jego dobre zachowanie, nie wcześniej niż 1 lipca 2020 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje