Reklama

Reklama

NHL: Sidney Crosby bohaterem mediów z powodu choroby

O dwukrotnym złotym medaliście olimpijskim Kanadyjczyku Sidneyu Crosbym z Pittsburgh Penguins ponownie rozpisują się media. Tym razem powodem nie są kolejne osiągnięcia sportowe 27-letniego hokeisty NHL, a nietypowa w jego wieku choroba - świnka.

O chorobie dwukrotnego MVP ligi poinformował na oficjalnej stronie jego klub. Wiadomo, że nie wystąpi w meczu z Tampa Bay Lightning, który odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu. W najbliższych godzinach przeprowadzone zostaną u niego kolejne badania i testy.

Crosby otrzymał przeciwciała wirusa, który zazwyczaj wywołuje chorobę u dzieci w wieku szkolnym, przed wylotem reprezentacji Kanady na igrzyska olimpijskie w Soczi. To nie uchroniło go jednak przed infekcją, z którą walczy obecnie wielu hokeistów klubów NHL, m.in. gracze Anaheim Ducks, Minnesota Wild, New York Rangers czy New Jersey Devils.

Reklama

W około połowie przypadków wirus charakteryzuje się bolesnym powiększeniem ślinianek przyusznych, ale najgroźniejsze są powikłania, szczególnie u osób dorosłych.


Dowiedz się więcej na temat: Sidney Crosby | Pittsburgh Penguins | NHL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje