Reklama

Reklama

NHL. Rząd Kanady zezwolił na przekraczanie granicy z USA przez hokeistów

Kanadyjski rząd wyraził zgodę, by drużyny grające w NHL mogły podróżować między USA i Kanadą podczas dwóch ostatnich rund play-offów. Granica między oboma państwami jest zamknięta od 19 marca 2020 r. z powodu pandemii COVID-19.

Podróże klubów NHL odbywać się mają wyłącznie prywatnymi samolotami, wedle ścieśle określonych procedur bezpieczeństwa.

Montreal Canadiens - jedyny reprezentant Kanady w półfinałach

Decyzja została wydana po tym, jak hokeiści Montreal Canadiens awansowali do półfinału rozgrywek o Pucharu Stanleya. W drugiej rundzie play-off w North Division pokonali Winnipeg Jets 4-0 i czekają na amerykańskiego rywala. Będzie nim zwycięzca walki w West Division pomiędzy Vegas Golden Knights i Colorado Avalanche.

Nietypowy sezon NHL

Ze względu na pandemię COVID-19 kluby NHL zostały w tym sezonie podzielone geograficznie na cztery dywizje: Północną, Centralną, Wschodnią i Zachodnią. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu w Północnej walczyło jedynie siedem kanadyjskich drużyn. W pozostałych było po osiem amerykańskich.

Reklama

W play-offach udział zagwarantowały sobie po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji. W dwóch pierwszych rundach play-off walka toczyła się wewnątrz dywizji. Zespół z Montrealu jest pierwszym półfinalistą Puchar Stanleya. Drugą parę utworzą zwycięzcy New York Islanders/Boston Bruins kontra Tampa Bay Lightning/Carolina Hurricanes.

Dowiedz się więcej na temat: NHL | Kanada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje