NHL: Rewelacyjny początek sezonu Chicago Blackhawks

Chicago Blackhawks mają rewelacyjny start sezonu w NHL. W niedzielę pokonując Nashville Predators 3-0 wygrali czwarty wyjazdowy mecz z rzędu.

Blackhawks punktowali w każdym z pierwszych 12 spotkań - wygrali 10, a dwa przegrali dopiero w karnych. W dodatku teraz czeka ich siedem meczów z rzędu przed własnymi fanami.

Hokeiści Nashville Predators nie mieli atutów w starciu z rywalami, którzy są liderami Konferencji Zachodniej. "Czarne Jastrzębie" wygrały 3-0, a ich bramkarz Corey Crawford zapracował na pierwszy shutout w sezonie broniąc zaledwie 17 strzałów rywali.

W sobotę hokeiści New Jersey Devils pokonali u siebie Pittsburgh Penguins 3-1, a w niedzielę w identycznym stosunku wygrali z tymi samymi rywalami na wyjeździe.

"Diabły" oddały tylko cztery strzały w 1. tercji podczas gdy rywale dziesięć. Mimo tego to goście zjeżdżali na przerwę prowadząc 1-0. W drugiej tercji 13 strzałów przyniosło im kolejne dwa gole i choć w 15. sekundzie trzeciej części "Pingwiny" zdobyły gola w przewadze, to wynik nie zmienił się już do końca spotkania.

Gwiazdor Pittsburgh Penguins Sidney Crosby po serii pięciu meczów, w których strzelał gole lub asystował, w starciach z "Diabłami" nie zdobył ani jednego punktu.

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Los Angeles Kings przegrali w Detroit z triumfatorami z 2008 roku - Red Wings. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2-1, a w drugiej przetrzymali bez straty gola prawdziwą nawałnicę rywali. "Królowie" oddali w niej aż 23 strzały, jednak wszystkie obronił Jimmy Howard.

Bramkarz gospodarzy obronił w sumie 45 strzałów i został uznany najlepszym zawodnikiem meczu, choć niespełna minutę przed końcem pokonał go Alec Martinez doprowadzając do remisu 2-2. Zwycięstwo dał "Czerwonym Skrzydłom" Jonathan Ericsson, który trafił do bramki rywali pięć sekund przed ostatnią syreną.