NHL: Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 1-4

Braden Holtby obronił 44 strzały i poprowadził Washington Capitals do zwycięstwa z Pittsburgh Penguins 4-1 w poniedziałkowym wyjazdowym meczu NHL.

Nie udał się debiut Mike'a Sullivana w roli trenera "Pingwinów". Jego zespół oddał znacznie więcej strzałów od rywali (45-34), ale mimo tego przegrał.

Bardzo dobry mecz w barwach gości rozegrał też T.J. Oshie. Strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Capitals szybko wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę po trafieniach Nicklasa Backstroema i Johna Carlsona. Kontaktową bramkę w 14. minucie strzelił Jewgienin Małkin, ale w trzeciej tercji najlepszy zespół na Wschodzie zdobył kolejne dwa gole i przypieczętował zwycięstwo.

Niespodziankę sprawili hokeiści Buffalo Sabres, którzy pokonali na wyjeździe Detroit Red Wings 2-1. Tym samym przerwali serię rywali 13 meczów z rzędu, w których zdobywali punkty.