NHL. Pittsburgh Penguins w play off 12. rok z rzędu

Mistrzowie ligi NHL w dwóch poprzednich sezonach, hokeiści Pittsburgh Penguins wygrali z Montreal Canadiens 5-2 i zapewnili sobie 12. z rzędu awans do fazy play off.

Autorem jednej z bramek dla "Pingwinów" był Szwed Patric Hornqvist. To był jego gol numer 200. na lodowiskach NHL.

Najbardziej emocjonująca była pierwsza tercja, zakończona prowadzeniem Penguins 3-2. W 9. minucie na listę strzelców wpisał się Jeff Petry z Canadiens. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i w 11. minucie to "Pingwiny" wygrywały 2-1. Po kwadransie drużyna z Pittsburgha miała już przewagę dwóch trafień (gol Carla Hagelina), zaś tuż przed syreną na przerwę wynik na 2-3 poprawił Jonathan Drouin.

W drugiej odsłonie bramek nie było, zaś w trzeciej, między 48. a 50. minutą, "Pingwiny" przypieczętowały sukces. Gole strzelili: Phil Kessel i Riley Sheahan.

W tabeli Konferencji Wschodniej hokeiści Pittsburgh Penguins zajmują piąte miejsce - 96 punktów. Ekipa Canadiens plasuje się na 13. pozycji - 68.

W spotkaniu Nashville Predators - Buffalo Sabres (4-7) trzy bramki dla gości uzyskał Sam Reinhart (36., 38. i 49. minuta). Z kolei Jack Eichel miał aż pięć asyst.