NHL: Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 8-5

Hokeiści Pittsburgh Penguins i Ottawa Senators urządzili sobie ostre strzelanie. W poniedziałkowym meczu NHL "Pingwiny" wygrały 8-5.

Głównym bohaterem "Pingwinów" został Bryan Rust, który już w drugiej minucie uradował fanów w Pittsburghu pierwszą bramką.

Ten sam zawodnik dokończył dzieła, gdy od stanu 6-5 doprowadził do 8-5 dla gospodarzy, zdobywając w ciągu niespełna pięciu minut dwie ostatnie bramki meczu.

Niezwykłe emocje były zwłaszcza w drugiej tercji. Najpierw "Senatorowie" wyszli na prowadzenie 4-2, by siedem i pół minuty później przegrywać już 4-5.

Bramkę i dwie asysty dla gospodarzy zaliczył też Jewgienij Małkin.

Nie zatrzymuje się 44-letni Jaromir Jagr, który zdobył już 754. bramkę w NHL. Słynny Czech jest trzeci na liście wszech czasów najlepszych strzelców NHL, a także w punktacji kanadyjskiej.

Bramka Jagra nie pomogła jednak drużynie Florida Panthers, która przegrała na wyjeździe z Boston Bruins 3-4 po dogrywce.

Również po dogrywce Washington Capitals pokonali 3-2 Buffalo Sabres. Columbus Blue Jackets wygrali 4-1 z Arizona Coyotes.