NHL: Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 6-3

Hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali przed własną publicznością Detroit Red Wings 6-3 w czwartkowym meczu NHL. Świetne zawody w barwach "Pingwinów" rozegrali Phil Kessel i Sidney Crosby.

Jewgienij Małkin wciąż leczy kontuzję i dlatego trener "Pingwinów" Mike Sullivan zdecydował, że obok Crosby'ego wystąpi Kessel. Szkoleniowiec miał nosa, bo ten duet spisał się znakomicie i walnie przyczynił się do zwycięstwa.

W 10. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Ben Lovejoy. Niespełna cztery minuty później był już remis 1-1. Marc-Andre Fleury musiał wyciągać "gumę" z siatki po strzale Tomas Jurco. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do Penguins. Gola zdobył Matt Cullen.

W drugiej części kibice zobaczyli również trzy bramki. Do wyrównania doprowadził Dylan Larkin. Odpowiedź "Pingwinów" była błyskawiczna. Podanie Crosby'ego wykorzystał Kessel. Na 4-2 podwyższył Scott Wilson.

W 47. minucie Kessel zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Goście jeszcze zerwali się do walki i po trafieniu Henrika Zetterberga mieli jeszcze cień szansy na odwrócenie losów rywalizacji. Red Wings w końcówce wycofali bramkarza, ale skończyło się to dla nich źle. Crosby skierował krążek do pustej bramki i tym samym przypieczętował zwycięstwo Penguins.

W czwartek swojego 740. gola w karierze w NHL zdobył Jaromir Jagr. Jego Florida Panthers przegrali jednak po karnych z San Jose Sharks 1-2. W klasyfikacji najlepszych w historii Czech zajmuje czwarte miejsce, ale do trzeciego Bertta Hulla traci tylko jednego gola.

Panthers zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej; w 58 meczach zgromadzili 73 punkty. Zdecydowanie przewodzą hokeiści Washington Capitals, którzy w 56 spotkaniach wywalczyli 88 pkt. Minionej nocy pokonali po dogrywce na wyjeździe New York Islanders 3-2.

W Konferencji Zachodniej najlepsza jest drużyna Chicago Blackhawks (81 pkt). Obrońcy tytułu w czwartek nie grali. Byli z wizytą w Białym Domu u prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.