NHL. Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 5-4 po karnych

Hokeiści Pittsburgh Penguins przegrywali 0-2, a później 2-4, a mimo tego pokonali Columbus Blue Jackets 5-4 po rzutach karnych w środowym meczu NHL.

Starcie w Pittsburghu było najbardziej zacięte spośród środowych w najlepszej hokejowej lidze świata. Przez większą część meczu Blue Jackets prowadzili różnicą dwóch goli, ale gospodarze nie odpuścili i dopięli swego.

Jeszcze w 55. minucie goście mieli dwubramkową zaliczkę. "Pingwiny" wykorzystały grę w przewadze liczebnej i Jewgienij Małkin strzelił kontaktowego gola. Sto sekund przed końcem trzeciej tercji Jake Guentzel wyrównał, doprowadzając do dogrywki.

W niej gol nie padł i mecz rozstrzygnął się w karnych. Odpowiedzialność wzięły na siebie dwie największe gwiazdy "Pingwinów" - Małkin i Sidney Crosby i nie zawiodły. Z kolei rywalom nie udało się pokonać Matta Murraya.

Gwiazdą innego środowego spotkania New York Rangers - Washington Capitals (1-0 po karnych) był bramkarz gospodarzy - Ondrej Pavelec. Obronił każdy z 30 strzałów rywali i nie dał się pokonać także w serii rzutów karnych. To pierwszy jego shutout od 22 marca 2016 roku.