NHL. Pierwszy hat-trick Meiera, cztery asysty Hedmana

Szwajcarski hokeista Timo Meier popisał się pierwszym hat-trickiem w lidze NHL, a jego drużyna San Jose Sharks pokonała Philadelphia Flyers 6-1 w jednym z dziewięciu sobotnich spotkań.

Gospodarze po dwóch tercjach prowadzili 3-0. Na początku ostatniej Iwan Proworow zmniejszył straty "Lotników", ale wtedy dwukrotnie posłał krążek do siatki 23-letni Meier.

Pierwsze gole na lodowiskach NHL uzyskali z kolei jego klubowi koledzy Kanadyjczyk Mario Ferraro i Szwed Joel Kellman, którzy w tym roku debiutują w rozgrywkach.

Słabo spisujące się "Rekiny" - z 37 punktami zajmują trzecią od końca pozycję na Zachodzie - wygrały po raz pierwszy od pięciu występów. Ekipa z Filadelfii z dorobkiem 47 "oczek" jest szósta w Konferencji Wschodniej.

Rzadkim wyczynem popisał się szwedzki obrońca Tampa Bay Lightning Victor Hedman, który w wygranym 5-4 meczu z Montreal Canadiens odnotował cztery asysty. Za każdym razem otwierał drogę do bramki innemu koledze.

W pierwszych 12 minutach gospodarze stracili dwa gole i nie oddali celnego strzału na bramkę rywali. - Dobrze, że się w porę obudziliśmy, bo mogło być z nami krucho - przyznał trener zespołu z Florydy Jon Cooper.

W ostatniej minucie pierwszej tercji Alex Killorn zdobył kontaktowego gola, przy którym 800. punkt w karierze, za asystę, uzyskał kapitan Lightning Steve Stamkos. W drugiej odsłonie miejscowi objęli prowadzenie 4-2 i już go nie oddali.

Lightning z 42 pkt plasują się na dziewiątej pozycji na Wschodzie. Zespół kanadyjski z takim samym dorobkiem jest 11. Prowadzą hokeiści Washington Capitals - 59. Na Zachodzie najlepsi są obecnie St. Louis Blues - 56.

NHL - wyniki, tabele:

29.12. Montreal - Wyniki sobotnich meczów hokejowej ligi NHL:

Carolina Hurricanes - Washington Capitals    6-4

Dallas Stars - Colorado Avalanche            3-2 (po karnych)

4. Winnipeg      21  14    3  117  112   45

5. Minnesota     19  15    5  124  130   43