NHL. Piąte z rzędu zwycięstwo Columbus Blue Jackets

Hokeiści Columbus Blue Jackets odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. W środowym spotkaniu, które było popisem bramkarzy, dopiero po dogrywce pokonali u siebie Calgary Flames 1:0. Gola strzelił Josh Anderson.

Po raz trzeci w tym sezonie czyste konto zachował stojący między słupkami bramki "Niebieskich Kurtek" Siergiej Bobrowski. 29-letni Rosjanin zatrzymał 22 strzały i obecnie jest najlepszym bramkarze w NHL. Średnio w meczu zespół z nim w składzie traci 1,94 gola.

"Po prostu staram się pozostać skoncentrowany. Nie mogę ruszyć do przodu i zdobyć bramki, to jest poza moją kontrolą. Moim obowiązkiem jest robić wszystko, byśmy ich nie tracili" - powiedział.

Blue Jackets mieli zdecydowaną przewagę, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na Mike'a Smitha. Bramkarz "Płomieni" skapitulował dopiero przy 41. strzale.

"Prawda jest taka, że nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wyrównana była tylko pierwsza tercja, a później rywale całkowicie nas zdominowali. W obronie radziliśmy sobie dobrze, ale to za mało, by wygrać" - ocenił Smith.

Drużyna z Columbus w 22 meczach zgromadziła 29 punktów i w tabeli Konferencji Wschodniej zajmuje drugie miejsce. Lepsza jest tylko Tampa Bay Lightning - 34 pkt w 21 konfrontacjach. "Błyskawice" również po dogrywce pokonały u siebie Chicago Blackhawks 3:2, choć po pierwszej tercji przegrywały 0:2. Na dwa trafienia Patricka Kane'a odpowiedzieli Ondrej Palat, Chris Kunitz i Brayden Point.

Na Zachodzie najlepsza jest ekipa St. Louis Blues, która jako jedyna minionej nocy nie grała. "Nutki" w 22 meczach zgromadziły 33 punkty. Tuż za nimi są hokeiści Winnipeg Jets z dorobkiem 29 pkt w 21 spotkaniach.

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames    1:0 po dogrywce

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks  3:2 po dogrywce Nashville Predators - Montreal Canadiens  3:2 po karnych

5. Chicago      10 8  3   63 56 23

6. Minnesota    10 8  3   64 59 23