NHL: Phoenix Coyotes pokonali Detroit Red Wings 5-2. Gol bramkarza

Niesamowity mecz oglądali fani w Glendale, gdzie Phoenix Coyotes pokonali Detroit Red Wings 5-2 w sobotnim meczu NHL. Bohaterem został ich bramkarz - świetnie bronił, a na dodatek strzelił gola!

Mike Smith został jedenastym bramkarzem w historii NHL, który strzelił bramkę. Na dodatek uczynił to zaledwie 0,1 s przed końcem meczu! "To był po prostu bonus do wspaniałego zwycięstwa" - cieszył się bramkarz "Kojotów".

Tymczasem początek spotkania nie wskazywał na to, że miejscowi fani będą mieli powody do radości. Na początku 9. minuty "Czerwone Skrzydła" prowadziły już 2-0. W drugiej tercji zespół z Detroit groźnie atakował i Smith musiał ratować swoją drużynę broniąc aż 13 strzałów. Jego koledzy oddali w tej części meczu tylko sześć, ale jeden z nich przyniósł im gola kontaktowego.

W trzeciej tercji dwie bramki zdobył dla nich doświadczony center Mike Ribeiro, a jednego Czech Martin Hanzal i gospodarze od 54. minuty prowadzili 4-2. Red Wing wycofali w końcówce bramkarza i atakowali w sześciu, ale zamiast zdobyć gola, stracili go po strzale bramkarza "Kojotów".

W najbardziej zaciętym sobotnim spotkaniu Pittsburgh Penguins pokonali Vancouver Canucks 4-3. Gospodarzy poprowadził do zwycięstwa duet Sidney Crosby - Jewgienij Małkin. Kanadyjczyk strzelił gola i zaliczył dwie asysty, a Rosjanin miał asystę i jako jedyny trafił w rzutach karnych, zapewniając swojemu zespołowi dwa punkty.

Karne przesądziły także o zwycięstwie Florida Panthers w meczu z Minnesota Wild (2-1). W Sunrise najlepsi na lodzie byli obaj bramkarze - Tim Thomas z Florida Panthers i Josh Harding (Minnesota Wild). Temu drugiemu nie udało się jednak obronić żadnego z dwóch rzutów karnych.