Reklama

Reklama

NHL. Philadelphia Flyers i Vancouver Canucks odrobili straty

W czwartek w NHL hokeiści Philadelphia Flyers pokonali po dwóch dogrywkach New York Islanders 5-4, a Vancouver Canucks wygrali z Vegas Golden Knights 4-0. W rywalizacji play off tych zespołów do czterech zwycięstw jest teraz remis 3-3.

Flyers, którzy w Konferencji Wschodniej są najwyżej rozstawieni, wygraną w 16. minucie drugiej dogrywki zapewnił Rosjanin Iwan Proworow. Dużą zasługę w zwycięstwie "Lotników" miał jednak także bramkarz Carter Hart, który obronił aż 49 strzałów.

"To trzeci mecz, który wygrywamy w dogrywce. Taka seria buduje pewność siebie, bo wiemy, że po prostu musimy trzymać się planu, a zwycięstwo przyjdzie" - powiedział Hart.

Natomiast wszystkie 48 strzałów zatrzymał stojący między słupkami bramki Canucks Thatcher Demko. Jego koledzy oddali tylko 26 strzałów, a z goli cieszyli się: Jake Virtanen, J.T. Miller, Quinn Hughes i Bo Horvat.

"Musimy znaleźć sposób na zdobywanie bramek. Nie wygrasz meczu, jeśli będziesz miał tak marną skuteczność" - podkreślił trener "Złotych Rycerzy" Peter DeBoer.

Demko bronił także w poprzednim meczu, który Canucks wygrali 2-1. 24-latek łącznie zatrzymał 90 z ostatnich 91 strzałów.

Zarówno Islanders jak i Golden Knights prowadzili już w play off 3-1. Statystyka mówi, że w 90 procentach przypadków taka przewaga kończy się wygraniem serii. Teraz jednak o wszystkim zadecyduje jedno spotkanie. Już w piątek Golden Knights zagrają z Canucks, a w sobotę Islanders z Flyers.

Po wznowieniu rywalizacji w czasie pandemii koronawirusa drużyny Zachodu grają w Edmonton, zaś Wschodu - w Toronto.

Reklama

Wyniki czwartkowych meczów drugiej rundy play off NHL:

Konferencja Wschodnia

Philadelphia Flyers - New York Islanders 5-4 (po dwóch dogrywkach)

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-3.

Konferencja Zachodnia

Vegas Golden Knights - Vancouver Canucks 0-4

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-3)Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama