NHL: Patrick Kane notuje niesamowitą serię

Patrick Kane nie zwalnia tempa. Hokeista Chicago Blackhawks w 23. meczu z rzędu zdobył bramkę lub zaliczył asystę. Tym razem był autorem gola.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Takiej serii nie miał wcześniej żaden Amerykanin, ani zawodnik Blackhawks.

We wtorek w lidze NHL hokeiści Chicago Blackhawks wygrali u siebie z Nashville Predators 4-1. Ostatnią bramkę dla gospodarzy zdobył Kane.

W ostatnich 23 latach lepszym osiągnięciem mógł się pochwalić tylko Sidney Crosby, który w 2010 roku w meczowych statystykach zapisywał się 25 razy z rzędu.

Kane'owi wciąż jednak daleko do wyczynu legendarnego Wayne'a Gretzkyego. Kanadyjczyk w sezonie 1983/84 punktował w 51 kolejnych spotkaniach; uzyskał w nich 61 goli i 92 asysty.

We wtorek Kane na listę strzelców wpisał się w 59. minucie, trafiając do pustej bramki. Przy okazji był to jego 600. punkt w karierze.

Szalony mecz obejrzeli kibice w Dallas. Stars wygrali 6-5 z Carolina Hurricanes.

Gospodarze prowadzili już 4-0, a po dwóch tercjach 5-1. W trzeciej tercji cztery bramki z rzędu zdobyli goście, doprowadzając do remisu 5-5. Na 19 sekund przed końcem spotkania zwycięską bramkę dla Dallas zdobył Kanadyjczyk Patrick Sharp.