NHL. Nikita Kuczerow poprowadził Tampa Bay Lightning do zwycięstwa

Nikita Kuczerow zdobył dwie bramki dla Tampa Bay Lightning w wygranym meczu z Edmonton Oilers 3-1 w lidze NHL. Rosjanin ma 93 punkty (36 goli, 57 asyst) i prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej.

W niedzielnym spotkaniu zespół Oilers objął prowadzenie po trafieniu w 14. sekundzie Ty Rattiego. W 16. minucie wyrównał Szwed Victor Hedman, a w drugiej i trzeciej tercji na listę strzelców wpisywał się Kuczerow (w 23. i 52. minucie).

W tym sezonie 24-letni Rosjanin ma w dorobku już 93 pkt (36+57) i wyprzedza o cztery: rodaka Jewgienija Małkina (Pittsburgh Penguins) oraz Kanadyjczyków: Nathana MacKinnona (Colorado Avalanche) i Connora McDavida (Edmonton Oilers).

Kuczerow rozegrał 70 meczów, Małkin 68, MacKinnon 64, zaś McDavid 72.

W spotkaniu Vegas Golden Knights - Calgary Flames (4-0) hat-trickiem w osiem minut popisał się William Karlsson. Po pierwszej, bezbramkowej tercji w drugiej wynik otworzył Colin Miller w 26. minucie, a zaraz po nim krążek w siatce umieszczał już tylko Karlsson, w 27., 34. i 35. minucie.

Poprzedniego hat-tricka zanotował 31 grudnia w potyczce z Toronto Raptors (6-3).

W klasyfikacji strzelców ligi NHL Karlsson jest czwarty - 39 goli. Przed nim są tylko: Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) 43, Patrik Laine (Winnipeg Jets) 43, Małkin 40.

Trzy bramki uzyskał też Alex DeBrincat, ale Chicago Blackhawks przegrali z St. Louis Blues 4-5 (po dogrywce).