Reklama

Reklama

NHL. Niemal wszyscy gracze zostali zaszczepieni przeciw COVID-19

Jak zapowiedział zastępca komisarza NHL Bill Daly, 12 października, a więc w dniu rozpoczęcia sezonu 2021/2022, 98 procent występujących w lidze zawodników będzie w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Z tego wynika, że mniej niż 15 hokeistów nie zostanie zaszczepionych do 12 października.

"Chcemy, aby wszyscy byli w pełni zaszczepieni, choć oczywiście doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że szczepienie nie daje stu procent gwarancji bezpieczeństwa" - powiedział Daly.

Dodał jednak, że "z pewnością zwiększa bezpieczeństwo, a my nie chcemy, aby rozgrywki toczyły się z problemami".

W NHL bez przymusu szczepień zawodników, ale z obostrzeniami

W NHL nie ma wydanego nakazu szczepień dla zawodników i działaczy, ale być może liga wprowadzi specjalne zasady udziału w rozgrywkach dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Reklama

Jeśli niezaszczepieni gracze NHL zachorują na COVID-19 i w rezultacie opuszczą mecze lub treningi, zespoły będą mogły ich zawiesić - wynika z propozycji ligi.

Natomiast gracze zaszczepieni, którzy będę mieli infekcję COVID-19, będą traktowani tak, jakby doznali kontuzji w trakcie meczu i nie będą przez to narażeni na ryzyko zawieszenia bez wynagrodzenia.

Szkoleniowcy muszą przyjąć szczepionkę

Wszyscy szkoleniowcy NHL są zobowiązani do przyjęcia szczepionki. Columbus Blue Jackets zwolnili asystenta trenera Sylvaina Lefebvre'a, ponieważ odmówił poddania się szczepieniu.

Także drugi trener San Jose Sharks Rocky Thompson odszedł z zespołu, choć nie mógł przyjąć szczepionki z nieujawnionych powodów medycznych. 44-latek pełnił swoją funkcję w kalifornijskim klubie zaledwie od września ubiegłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy