NHL. New York Islanders wygrali z Anaheim Ducks 3-2 po rzutach karnych

Żaden z pięciu klubów nie wykorzystał atutu własnego lodowiska we wtorkowych meczach ligi NHL. Dopiero po serii karnych hokeiści Anaheim Ducks przegrali z New York Islanders 2-3. Pozostałe spotkania kończyły się w regulaminowym czasie.

W czterech z pięciu wtorkowych gier to gospodarze jako pierwsi obejmowali prowadzenie. Tak było w potyczkach Toronto Maple Leafs z Carolina Hurricanes (wynik końcowy 1-2), Boston Bruins z St. Louis Blues (2-4), Montreal Canadiens z Ottawa Senators (3-4) i wspomnianym meczu Ducks z Islanders.

Od początku (12. minuta) do ostatniej syreny wygrywali tylko zawodnicy Philadelphia Flyers z Florida Panthers. Po golach Wayne'a Simmondsa, Dale'a Weise'a i Nicka Cousinsa mieli już trzybramkową przewagę, a dopiero w 59. minucie honorowego gola zdobył Reilly Smith. "Pantery" oddały dużo więcej strzałów od rywali - 39-28, ale drużyna z Filadelfii była znacznie bardziej skuteczna.

W spotkaniu Bruins z Blues jedną z bramek dla Bostonu strzelił David Backes, długoletni kapitan... St. Louis Blues.

Na czele ligowej tabeli są hokeiści Montreal Canadiens - 30 pkt.

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes  1-2

Boston Bruins - St. Louis Blues            2-4

Montreal Canadiens - Ottawa Senators       3-4

Florida Panthers - Philadelphia Flyers     1-3

Anaheim Ducks - New York Islanders         2-3 (po karnych)

Konferencja Zachodnia

Central Division

1. Chicago     13 5 2  61-53 28

2. St. Louis   11 6 3  51-53 25

3. Dallas      8 7 5  53-66 21

4. Minnesota   9 7 2  46-35 20

8. NY Islanders 6 8 4  45-56 16

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty