NHL. New York Islanders w półfinale, kolejnym rywalem Lightning

New York Islanders wygrali z Boston Bruins 6-2 w ostatnim meczu drugiej rundy play-off w East Division. W półfinale rozgrywek o Puchar Stanleya zmierzą się teraz z Tampa Bay Lightning, obrońcą tytułu.

W rywalizacji do czterech zwycięstw "Wyspiarze" triumfowali 4-2.

W środę po pierwszej tercji remisowali z Bruins 1-1, ale w drugiej zdobyli trzy gole (dwa autorstwa Brocka Nelsona) w niewiele ponad 10 minut i tym samym praktycznie rozstrzygnęli losy całej serii.

Jeszcze w 46. minucie nadzieję kibicom zespołu z Bostonu dał Brad Marchand, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Rozwiał je natomiast Cal Clutterbuck, który podwyższył na 5-2 w 59.01 min. Jedenaście sekund później rezultat ustalił Ryan Pulock.

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro! Sprawdź!

Tampa Bay Lightning już czekają

W półfinale Stanley Cup nowojorczycy zmierzą się z Lightning, którzy wyeliminowali Carolina Hurricanes 4-1.

W ubiegłym roku, w drodze po tytuł, Lightning pokonali Islanders 4-2 w finale Konferencji Wschodniej.

"Jeśli chcesz zdobyć puchar, musisz wygrać z najlepszymi. Czeka nas dobra bitwa ze świetną drużyną" - przyznał Nelson.

Brakuje już tylko jednego półfinalisty

W najlepszej czwórce ligi NHL są również zawodnicy Montreal Canadiens (North Division). Czekają jeszcze na przeciwnika z West Division; Vegas Golden Knights prowadzą z Colorado Avalanche 3-2 w serii.

Dowiedz się więcej na temat: New York Islanders | Tampa Bay Lightning