NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 2-1

New Jersey Devils pokonali jeden z najlepszych zespołów NHL - Pittsburgh Penguins 2-1 w ciekawym wtorkowym spotkaniu najlepszej hokejowej ligi świata.

Dorobek punktowy obu zespołów mógł sugerować, że faworytami są goście, ale gospodarze mają patent na "Pingwiny" we własnej hali. Wygrali 11 z 13 meczów w Prudential Center od czasu, gdy trenerem rywali jest Dan Bylsma.

We wtorek kluczem do sukcesu była świetna gra w obronie. Mecz dobrze ułożył się dla gospodarzy, bo już w 2. minucie wykorzystali błąd rywali w ich własnej tercji i objęli prowadzenie. Gola zdobył Adam Henrique, który zaliczył także asystę przy trafieniu Michaela Rydera na 2-0 w 23. minucie i został uznany najlepszym zawodnikiem meczu.

Pięknego gola na 1-2 strzelił dla gości Matt Niskanen (37. asysta Sidneya Crosby'ego), lecz na więcej nie pozwolili im już grający bardzo zdyscyplinowany hokej przeciwnicy.

W klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników ligi prowadzi Crosby (59 punktów). Tabelę strzelców otwiera Aleksander Owieczkin z Washington Capitals (30 goli), najlepiej podającym jest Joe Thornton z San Jose Sharks (39 asyst).