NHL: Montreal Canadiens - Vancouver Canucks 4-3 po dogrywce

Hokeiści Montreal Canadiens przegrywali w 24. minucie już 0-3 z Vancouver Canucks w poniedziałkowym meczu NHL, ale pokazali charakter i pokonali rywali 4-3 po dogrywce.

Gdy w 24. minucie Daniel Sedin strzałem z dystansu podwyższył na 3-0 dla gości, mogło wydawać się, że jest po meczu. Tymczasem miejscowi zaczęli odrabiać straty w najmniej oczekiwanym momencie - pięć minut później bronili się w osłabieniu i wyprowadzili kontrę, którą na gola zamienił Lars Eller.

Już dwie minuty później Max Pacioretty strzelił swoją dziewiątą bramkę w sezonie i Canadiens złapali kontakt. W końcówce drugiej tercji ostrzeliwali bramkę rywali, ale bez efektów. Wyrównał dopiero trzy minuty przed końcem Tomas Fleischmann po kapitalnym rajdzie. Czeski skrzydłowy zaliczył też asystę w dogrywce przy zwycięskim golu Davida Desharnaisa.

"Wygraliśmy charakterem. Rzadko zdarza się odwrócić losy meczu, gdy przegrywa się już trzema bramkami, ale mój zespół potrafił dzisiaj tego dokonać" - powiedział trener Michel Therrien.

Trener Canucks Willie Desjardins nie krył rozczarowania i trudno mu się dziwić, skoro jego zespół poniósł już szóstą porażkę w dogrywce! W obecnym sezonie nie wygrał jeszcze w doliczonym czasie.