Reklama

Reklama

NHL: Montreal Canadiens blisko półfinału na Wschodzie

Tylko jednego zwycięstwa brakuje hokeistom Montreal Canadiens do awansu do półfinału Konferencji Wschodniej w rywalizacji o Puchar Stanleya w NHL. W niedzielę pokonali na wyjeździe po dogrywce Ottawa Senators 2-1, a w serii prowadzą 3-0.

Trzecia potyczka kanadyjskich drużyn znów była bardzo wyrównana. Po zwycięstwach u siebie 4-3 i 3-2, tym razem Canadiens bardzo długo przegrywali. W 12. minucie bramkę dla Senators zdobył Clarke MacArthur, a wyrównał Dale Weise dopiero w 55. Ten sam zawodnik był bohaterem dogrywki - ponownie wpisał się na listę strzelców w 69. minucie.

W rywalizacji do trzech wygranych zespół z Montrealu prowadzi już 3-0 i ma szansę zostać pierwszym, który awansuje do półfinału tegorocznego play off. Czwarte spotkanie pierwszej rundy odbędzie się w środę w Ottawie.

Reklama

W innym meczu na Wschodzie drużyna New York Islanders pokonała Washington Capitals 2-1 (po dogrywce). Dodatkowy czas gry był wyjątkowo krótki, bowiem już w 15. sekundzie sukces "Wyspiarzom" zapewnił kapitan John Tavares. W serii "best of seven" prowadzą oni 2-1.

Islanders wygrali po dogrywce po raz pierwszy w fazie play off od... 1993 roku. Trafienie Czecha Davida Volka przesądziło wtedy o wyeliminowaniu Pittsburgh Penguins, zdobywców Pucharu Stanleya z 1991 i 1992 roku.

Mimo niepowodzenia w niedzielnej konfrontacji, wyróżnił się bramkarz Capitals Braden Holtby, który zatrzymał 40 strzałów rywali. Wcześniejszy mecz opuścił z powodu choroby.

Na Zachodzi atut własnych lodowisk wykorzystali hokeiści Chicago Blackhawks i Calgary Flames, wygrywając po 4-2 z Nashville Predators i Vancouver Canucks. Triumfatorzy objęli prowadzenie w play off 2-1. W Chicago wszystkie sześć goli strzelono w zaledwie 18 minut.

Wyniki niedzielnych meczów 1. rundy play off NHL:

Konferencja Wschodnia:

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 1-2 (po dogrywce)

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 3-0 dla Canadiens.

New York Islanders - Washington Capitals 2-1 (po dogrywce)

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 2-1 dla Islanders

Konferencja Zachodnia:

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 4-2

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 2-1 dla Blackhawks

Calgary Flames - Vancouver Canucks 4-2

Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw - 2-1 dla FlamesReklama

Reklama

Reklama