NHL: Minnesota Wild rozgromili Chicago Blackhawks 6-1

Hokeiści Minnesota Wild rozgromili obrońców tytułu Chicago Blackhawks 6-1 w niedzielnym meczu NHL, który odbył się na otwartym stadionie TCF Bank Stadium w Minneapolis. Na trybunach zasiadło 50 tysięcy widzów.

13 lutego Wild zwolnili trenera Mike'a Yeo po serii ośmiu porażek z rzędu. Drużynę objął tymczasowo John Torchetti, który odmienił oblicze zespołu. Wild pod wodzą Torchettiego wygrali czwarty kolejny mecz, a wysokie zwycięstwo nad Blackhawks robi wrażenie.

Gospodarze rozpoczęli strzelecki popis już w 4. minucie, kiedy do siatki Blackhawks trafił Matt Dumba. Kilka minut później podwyższył Thomas Vanek. Austriak wykorzystał grę w przewadze swojego zespołu i był to jego 17 gol w sezonie.

Kolejne dwa gole Wild "dołożyli" w drugiej tercji. Bramkarza "Czarnych Jastrzębi" pokonali Nino Niederreiter i Jason Pominville.

Na początku trzeciej tercji gola na 5-0 zdobył Ryan Carter. W 53. minucie Patrick Kane strzelił, jak się później okazało, honorowego gola dla gości. Wynik ustalił Erik Haula.